wtorek, 1 maja 2018

Zmierzch nad Jagodowymi Polami

Tytuł: Zmierzch nad Jagodowymi Polami
Tytuł oryginału: Twilight a Blueberry Barrens
Cykl: Nad Zatoką (3)
Autor: Colleen Coble
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 379
Wydawnictwo: Dreams

"Claire stanęła na wprost lustra. Perły były idealnym dopełnieniem jej sukni. Z oddali dobiegało dudnienie muzyki w ogrodzie. To działo się na prawdę. Miała właśnie poślubić mężczyznę, którego kochała, i rozpocząć z nim nowe życie."

Kate, siostra Claire miała ciężkie życie. Wychowana przez surową matkę, doświadczona chorobą, była na granicy śmierci. Jednak żyje. Przyjęła na siebie obowiązek opieki nad jagodowymi polami matki, która przebywa w więzieniu. Docenia także każdy dzień i dziękuje za niego Bogu. Niestety to nie koniec jej cierpienia, bo złośliwy los stawia na jej drodze kolejne przeszkody i śmiertelne niebezpieczeństwa.

 

"Miała lekkie wypieki i wyglądała tak pięknie, że mogłaby ściągnąć na siebie spojrzenie każdego mężczyzny." 

Drake niedawno stracił ukochanego brata i bratową. Pod jego opiekę trafiły ich dwie córeczki. Mężczyzna nie wierzy, że Heath zabił swoją żonę i popełnił samobójstwo. Wie, że nigdy nie zostawiłby swoich córeczek sierotami. Postanawia odkryć co na prawdę się wydarzyło i zapewnić bezpieczeństwo dziewczynkom. Przyjeżdża do Maine, miejsca śmierci brata, wynajmuje mały domek od Kate i zatrudnia dziewczynę jako nianię. 

  
"Jednak nie podobała mu się myśl, że ktoś inny ośmieliłby się pożerać wzrokiem jej długie nogi w szortach."

Niedawno z więzienia uciekł wujek Kate, który stanowi dla mieszkańców i najwyraźniej niej samej, niebezpieczeństwo. Pojawia się także tajemniczy wielbiciel dziewczyny, groźny stalker, który coraz śmielej wkracza w jej życie. Wszystko wskazuje na to, że Drake i dziewczynki również nie są bezpieczni. I nie wiadomo komu można ufać. Nie wiadomo kto nagle postanowi skrzywdzić Kate, Drake'a albo nawet niewinne dziewczynki. To nie jest idealny czas na miłość, ale ta właśnie postanowiła wykiełkować.

 
 "Ty znasz to uczucie opuszczenia, co?"

Ta książka jest niezwykła. Posiada w sobie niezwykłą moc. Zamierzałam przeczytać tylko kilka stron, a spędziłam nad nią pół nocy. Oczywiście, nie był to czas zmarnowany. Bardzo polubiłam bohaterów. Szybko się z nimi zżyłam i przeżywałam wszystko to co oni. Trochę zabrakło mi wątków uczucia i samo ono było trochę za lekko zarysowane. Powieść ma niepowtarzalny klimat. Wywołuje napięcie, czasami dreszcz strachu, ale równocześnie jest w niej lekkość i świeżość.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Dreams.

Moja ocena:
9/10  

2 komentarze: