poniedziałek, 10 maja 2021

Maluj z Vincentem van Goghiem

Tytuł: Maluj z Vincentem van Goghiem
Tytuł oryginału: Art Maserclass with Vincent van Gogh
Autor: Praca zbiorowa
Cykl: Maluj z..
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 32
Wydawnictwo: Arkady

"W szkole czasami rysował, ale nikt by nie zgadł, że to właśnie on na zawsze odmieni świat sztuki! Van Gogh poświęcił się całkowicie malarstwu dopiero jako dwudziestosiedmiolatek. Początkowo był "malarzem wieśniaków" - tworzył szkice i obrazy chłopów, robotników i tkaczy (...)."

Kto z nas nie chciał być Vincentem van Goghiem? Ja jako dziecko uwielbiałam malować i chciałam zostać sławną malarką, chociaż wiedziałam, że raczej nie jest mi to pisane, bo nigdy nic wybitnego nie namalowałam. Teraz dzieciaki mają trochę łatwiej, więcej możliwości, z których mogą skorzystać jeśli tylko chcą. Co prawda talentu nie dostaną nawet w najlepszej księgarni, ale pomoce do nauki, owszem.

  


"Jak sądzisz, jakie uczucia wzbudzają w ludziach różne obrazy?"

Vincent van Gogh to jednen z najsłynnniejszych malarzy w historii. Jego Słoneczniki, czy Gwieździstą Noc zna chyba każdy. Maluj z Vincentem van Goghiem to książka, która ma na celu nauczyć nas malować jak wielki mistrz. A więc jak to wygląda?


 "Rysuj jak van Gogh (...)." 

W książce znajduje się 12 lekcji, dzięki którym można nauczyć się jak posługiwać się pędzlem, by malować jak van Gogh. Tworzenie siatki, perspektywy, używanie kresek, barw - wszystko tutaj jest wytłumaczone. Mnóstwo tu wskazówek, po których przychodzi czas na zadanie, czyli możliwość praktykowania zdobytej wiedzy. Ponadto w skrócie poznajmy historię wielkiego malarza, co dla mnie akurat było najciekawszym elementem książki. Książka zawiera również 50 małych naklejek ze szczegółami z dzieł Vincenta van Gogha.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Arkady.

Moja ocena:
7/10
 3 komentarze:

 1. Dla zainteresowanych tematem jest to na pewno wartościowa publikacja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa publikacja, z przyjemnością się na nią skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa książka. Ja na razie staram się oponować ołówek ;).
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń