wtorek, 11 maja 2021

Maluj z Gustavem Klimtem!

Tytuł: Maluj z Gustavem Klimtem
Tytuł oryginału:
Art Masterclass with Gustav Klimt
Autor: Hanna Konola
Cykl: Maluj z...
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 32
Wydawnictwo: Arkady

"Klimt nigdy nie namalował swojego autoportretu, mówił, że bardziej interesują go inni. Pochodził z bardzo biednej rodziny artystycznej. Zaczął malować we wczesnej młodości, a jako czternastolatek otrzymał stypendium do wiedeńskiej SzkołySztuki Stosowanej."

Malujecie coś czasami? Ja jedynie skrobię jakieś bazgroły na marginesach na nudnych wykładach podczas robienia notatek. Zdecydowanie nie mam talentu artystycznego, ale jako dziecko chciałam pięknie malować. Przychodzę więc do Was z kolejną pomocą w nauce malowania. Tym razem będziemy się wzorować na Gustavie Klimcie.

"Klimt opanował sztukę precyzyjnego rysowania i malowania wiernych podobizn."

Gustav Klimt był jednym z najsławniejszych malarzy XX w. Przyznam szczerze, że znam tylko jeden jego obraz - Pocałunek. Niemniej jednak jego arcydzieła robią wrażenie. To kto chce nauczyć się malować jak Gustaw Klimt?


 "Klimt bardzo pomysłowo zapełniał swoje obrazy wzorami."

Maluj z Gustavem Klomtem! to niesamowitych lekcji, podczas których można nauczyć się teori, w jaki sposób malował ten malarz. Po nich następują zadania do wykonania, dzięki którym zdobytą wiedzę można wypróbować w praktyce. Do tego znajduje się krótki życiorys artysty, 50 małych naklejek i rozkładany plakat, na którym można stworzyć własne dzieło. Myślę, że to może być świetna książka dla małego artysty, który myśli poważnie o malarstwie. Dzięki niej poszerzy swoją wiedzę poprzez zabawę.

    Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Arkady.

Moja ocena:
6/10
 

 

4 komentarze:

 1. Tego malarze nie kojarzę. Widzę, że to słabsza książka z tej serii.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 2. To nie jest książka dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacyjna książka. Moja starsza córka uwielbia malować. Cały czas tworzy. Myślę, że to idealny pomysł na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeden z moich ulubionych malarzy :D

  OdpowiedzUsuń