piątek, 28 maja 2021

Rok pełen inspiracji

Tytuł: Rok pełen inspiracji
Autor: Regina Brett
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 256
Wydawnictwo: Insignis

"Każdego dnia budzimy się na planecie, która krąży wokół Słońca w nieskończonym wszechświecie. Powinniśmy się cieszyć tą podróżą.
I podziwiać widoki.
Natura to arcydzieło boże, od akacji aż po zebrę, od dziobaka po płaszczkę, od Pacyfiku po najbliższą kałużę."

 

Książki Reginy Brett cieszą się w Polsce niesłabnącym uznaniem. Ja sama jestem pełna podziwu dla autorki i jej wspaniałej twórczości. Każde dzieło, które wychodz spod jej pióra jest dla mnie najwspanialszym darem, za który jestem niesamowicie wdzięczna i o którym zawsze dużo mówię.


"Ty też jesteś częścią tego arcydzieła."

W roku mamy 52 tygidnie, na każdy z tych tygodni, autorka przygotowała motywujący wpis, a także pytania, ćwiczenia i afirmacje, które mają na celu zainspirować, a także wzbogacić ten terminarz. Są tu także miejsca na notatki, czy zapisywanie ważnych wydarzeń, czy zwyczajny plan na nadchodzący tydzień, a jeśli ktoś uparcie chce, to można nawet zrobić z niego mini pamiętnik.


 "Składasz się z tych samych świętych pierwiastków co morze, piasek i gwiazdy."

Uwielbiam Reginę Brett i żałuję, że jej mądrość towarzyszy mi tylko przez te chwile, kiedy czytam jej książki, a później już odkładam to wszystko na półkę i chcoiaż jej słowa często towarzyszą mi także i później, to jednak z czasem trochę blakną, niektóe się wycierają. Tutaj mamy coś wspaniałego, bo w tym mini terminarzu towarzyszy mi, inspiruje mnie, przez cały czas, przez cały rok - każdego tygodnia, każdego dnia. Mam dla Was też dobrą wiadomość, bo przychodzę do Was z tą recenzją już w piątym miesiącu tego roku, i jeśli się martwicie, że już trochę późno i straciliście dużo, bo część już jest nieaktualna z tych pięciu miesięcy, to już Was uspokajam - to nie jest taki typowy kalendarz z datami. Nie ma tutaj dat, tu jest zwykły podział na tygodnie, więc można zacząć prowadzić ten dziennik w dowolnej chwili, bez względu na miesiąc czy rok. Mam nadzieję, że Regina zainspiruje Was, tak jak i mnie, do lepszego i kreatywniejszego życia.

 Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Insignis.

Moja ocena:
10/10

3 komentarze:

 1. Pierwszy raz o tej autorce słyszę. Muszę jej twórczość koniecznie nadrobić.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 2. Na takie książki muszę mieć odpowiedni nastrój.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba nie do końca jest to dla mnie.

  OdpowiedzUsuń