wtorek, 31 sierpnia 2021

Magia Triumfuje

Tytuł: Mgia Triumfuje
Tytuł oryginału: Magic Triumphs
Autor: Ilona Andrews
Cykl: Kate Daniels (10)
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: Fabryka Słów

"Bestie natarły.
Pierwsza zamachnęła się na mnie i przecięła powietrze pazurami. Zrobiłam unik i ciachnęłam mieczem. Królowa weszła w ciało jak w masło, rozpłatując tors kreatury. Krew trysnęła, zalewając mnie odrażającą magią."

 

Kate przez całe życie traciła bliskich, którzy ginęli w walce. Całe życie przygotowywała się do ostatcznego starcia. Zawsze jest gotowa na poświęcenie i śmierć, by ocalić tych, których kocha - przyjaciół i rodzinę. Jak do tej pory, z każdej potyczki wychodziła zwycięsko i rosła w siłę. Jednak teraz jest zbyt potężna, by nadnaturalni rywale pozwolili jej spokojnie władać Atlantą.


  "Nie umieraj!"

Kate i Roland zawarli rozej, jednak wszyscy wiedzą, że nie potrwa on długo. Roland chce wszystkieco co silne i wyjątkowe, a Kate może mu przeszkodzić w zdobyciu tego. Kiedy ojciec po raz kolejny łamie warunki paktu, najemniczka wie, że ich rozejm staje się coraz bardziej kruchy. W mieście jednak pojawia się kolejny wróg. Kate wie, że zbliża się kolejna wojna z przeciwnikiem większym niż poprzedni. Musi znaleźć sojuszników, choćby byli nimi dawni wrogowie, by ocalić miasto i bliskich.


  "Otarłam skronie. Proste wyjaśnienia zazwyczaj są słuszne. Pożeraznie ludzi jest logistycznie skomplikowane - za dużo masy."
Ostatni, finałowy tom... To już koniec przygód z Kate i Curranem. Podczas czytania serii towarzyszył mi śmiech i podziw dla siły bohaterów, a czasami łzy wzruszenia. Żałuję, że ta przygoda skończyła się tak szybko, chociaż muszę przyznać, że ostatnie tomy nie były już tak dobre jak te poprzednie, a sam ostatni tom podobał mi się najmniej, nie było tego chumoru i nie czułam takiej adrenaliny jak zazwyczaj. Mimo to książka nadal była super i świetnie mi się ją czytało i żałowałam, że muszę pożegnać się z bohaterami, bo pokochałam ich wszystkich. 
 
Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Fabryka Słów.
 
Moja ocena:
9/10
   


   

5 komentarzy: