wtorek, 7 sierpnia 2018

Królowa Sabina i Żurawie

Tytuł: Królowa Sabina i Żurawie
Autor: Monika Sobańska
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 184
Wydawnictwo: Novae Res

"Sabina z zadumą spoglądała na senny o piątej po południu Salzburg. Jej życie nabrało tempa. Najpierw Wiedeń, Praga, Salzburg, teraz Wenecja. Po przekroczeniu granicy jechali przez miasto Udine, za którym mieli nocować. Adrian załatwił nocleg w jakimś wiejskim zajeździe. W Udine zatrzymali się na chwilę."

Rozczarowana swoim zakończonym już wprawdzie małżeństwem z nostalgią wspomina lata swojej młodości, najlepsze lata i dawną młodzieńczą miłość. Mimo że wciąż nosi w sobie mnóstwo pozytywnych emocji i przemożną chęć odkrywania świata, czuje, że już nic się w jej poukładanym życiu nie zmieni. Jest pogodzona ze swoim losem i stara się czerpać z niego przyjemność.

  
 "Wenecja była miastem z baśni, pięknym i dostojnym, a zarazem finezyjnym i lekkim, mieniącym się wieloma kolorami."

Sabina przyjmuje propozycję  wyruszenia w charytatywną trasę koncertową po Europie u boku siostry i jej męża. Nie wie jednak, że los przygotował dla niej masę niespodzianek, a nowe wrażenia, jakie przyniesie ta muzyczna podróż, odmienią ją na zawsze. Sabinie przyjdzie zmierzyć się z niebezpieczeństwem, pozna wyjątkowe miejsca i ludzi. Przekona się jak kolorowe może być życie i że wszystko jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy się jedynie odważyć.


"Żuraw na brzegu,
mgła i cisza w około
samotny płacze." 

Królowa Sabina i żurawie to bardzo lekka i wciągająca powieść. Czytało mi się ją bardzo szybko i przyjemnie. Jest cieniutka ale historia ukazana na jej powieściach ma cudowną głębię. Pokazuje prawdziwe uczucie, zaprzepaszczone szanse i błędy młodości, które odczuwa się przez długie lata wraz z żalem. I nie jest to bynajmniej smutna opowieść. Jest lekka i przyjemna, a zarazem taka prawdziwa. Żałuję tylko, że autorka nie poświęciła więcej opisów bohaterom, by można było ich lepiej poznać.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

Moja ocena:
9/10   

4 komentarze:

 1. Myślę, że się skuszę :)

  Pozdrawiam Agaa
  https://ilovetravelingreadingbooksandfilms.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka mnie zaciekawiła ^^ Być może przeczytam :D
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Też lubię bardziej poznawać bohaterów, ale myślę, że skuszę się na tę książkę. :)

  OdpowiedzUsuń