sobota, 4 sierpnia 2018

Normalni Inaczej

Tytuł: Normalni Inaczej
Tytuł oryginału:
Autor: Tammy Robinson
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 336
Wydawnictwo: IUVI


"Przede wszystkim chcę ją 
chronić. Nie dlatego, że muszę, ale dlatego, że kiedy zarzuca mi ręce
,na szyję i czuję na skórze
 jej gorący oddech, mam 
wrażenie, że miłość do niej 
rozsadzi mi pierś."


Życie Maddy jest uporządkowane i do bólu przewidywalne. Bee, siostra Maddy, jest chora na autyzm. Dziewczyna czuje się za nią odpowiedzialna. Ich nieobliczalna matka, nie jest w stanie się nią sama zajmować. Dlatego Maddy całkowicie rezygnuje z przyjaciół i życia towarzyskiego. 

Albert nienawidzi swojego ojca, który wciąż jest niezadowolony ze swojego syna i zamienia życie rodzinne w koszmar. Chłopak pragnie jak najszybciej opuścić dom rodzinny i już nigdy do niego nie wracać.


''Z tobą u boku nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych.''

Albert pracuje w stadninie przy koniach. To właśnie tam się poznają, kiedy Maddy przyjeżdża ze swoją siostrą.. Chłopakowi bardzo zależy na przyjaźni z dziewczyną, która jest zupełnie inna niż wszystkie dot tej pory spotkane dziewczyny. Początkowo ich relacje są to bardzo  trudne. Albert pragnie jej zaimponować,a Maddy pragnie go zniechęcić, bo w jej życiu najważniejsza jest Bee. Później jednak zaczynają się do siebie zbliżać i nic już nie jest takie jak wcześniej.  


"Wciąż mi ciebie mało."

Ta książka na prawdę potrafi złamać człowiekowi serce. Od samego początku była pełna bólu, szczerości, wręcz brutalnej szczerości, pełna prawdy i bolesnej rzeczywistości. Historia Maddy i Alberta urzekła mnie już od pierwszych stron. ToTato jedna z najpiękniejszych historii jakie miałam okazję przeczytać. Tak wzruszająca i bolesna. Zakończenie po prostu mnie zniszczyło i załamało mi serce. Nie spodziewałam się czegoś ttakiego. Wciąż mam ochotę znaleźć auttorkę i zmusić ją do napisania innego zakończenia. Ale z drugiej stttttrony wiem, że właśnie to zakończenie nadaje powieści głębię.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu IUVI.  tttt tt tttt Ta 

Moja ocena:
10/10      

4 komentarze:

 1. Strasznie chciałabym przeczytać tę książkę, także z powodów osobistych. Gdybyś chciała oddać ją w dobre ręce, będę wdzięczna za informację. Obiecuję, że zaopiekuję się nie najlepiej, jak potrafię. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie pożyczyłam ją koleżance. Zobaczę co później z nią zrobię.

   Usuń
 2. Już kochana niedługo zacznę! :)
  potegaksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawiła mnie ta pozycja. Z przyjemnością poznam ją bliżej :)

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń