czwartek, 23 sierpnia 2018

Everlife

Tytuł: Everlife
Cykl: Everlife (3)
Autor: Gena Showalter
Rok wydania: 2018
Liczba stron:464
Wydawnictwo HarperCollins


"Dziś popełniłem ogromny błąd. Zaufałem niewłaściwym ludziom, zdradziłem niewłaściwą dziewczynę. Niewinną dziewczynę. Która dostrzegła we mnie coś wyjątkowego. Patrzyła na mnie z uwielbieniem i podziwem, a nawet nadzieją."


W tym świecie umierasz po to, by zyskać nieśmiertelność. Siedemnastoletnia Ten Lockwood wybrała po śmierci życie w świecie Trojki- samozwańczych strażników sprawiedliwości i równości. Jej ukochany należy do Miriady- mrocznej krainy, w której emocje zawsze biorą górę nad logiką. Miriada i Trojka od lat walczą. Właśnie wszystko zmierza ku decydującej wojnie.

  
"Dawniej uważałem się za ból. Dziś jestem wściekłością."

Kilian należy do Miriady. Kiedy Ten poznaje Kiliana, powinna traktować go jak wroga, jednak uczucie rodzące się między nimi jest silniejsze. Młodzi postanawiają połączyć siły, by położyć kres wojnie, ocalić jak najwięcej istnień i zjednoczyć obie krainy. Czeka ich droga pełna mroku i bólu, poświęcenia i prób zaufania. Los wystawia ich miłość na ciężką próbę. Czy okaże się silniejsza niż ciemność?


"Najpierw ucieknę. Potem ją uratuję." 

Everlife to ostatni to serii. Pierwszy tom zrobił na mnie dobre wrażenie, chociaż widziałam w nim sporo braków. Nie sięgnęłam po drugi tom i teraz nie potrafię sobie tego wybaczyć, bo trzeci tom jest genialny. Zaczęłam czytać... i świat Trojki i Miriady tak mnie pochłonął..., że nawet nie wiedziałam, kiedy skończyłam czytać. Zakochałam się w Ten, w Kilianie, w całej fabule... Autorka stworzyła niesamowitych bohaterów i przepiękną historię walki dobra ze złem, a w tym cudowną miłość. Jedyne co pozostaje mi zrobić to uzupełnić tę historię tomem drugim.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu HarperCollins.

Moja ocena:
10/10  

7 komentarzy:

 1. Tym razem podziękuję. To nie jest mój gatunek. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna ciekawa historia! Skąd Ty bierzesz te fajne książki:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam, ale też nie zamierzam. Ogółem gdzieś obok mnie przeszła premiera drugiego tomu, bo o pierwszym słyszałam, a drugiego za nic nie mogę sobie przypomnieć xDD

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasem lubię oderwać się od tej naszej codzienności - będę wtedy pamiętać o tym tytule!

  OdpowiedzUsuń