sobota, 12 maja 2018

Cała ja

Tytuł: Cała ja
Autor: Augusta Docher
Data premiery: 21.05.18
Liczba stron: 380
Wydawnictwo: OMGBooks


"Chodzę do pracy z kotem, 
którego nie ma. Taki kot to najbardziej niekłopotliwe 
zwierzę na ziemi. Nie skarży 
się, gdy siedzi osiem 
godzin w specjalnym koszyku, którego oczywiście 
też nie ma. Nie przeszkadza mi, pozwala się skupić [...]"


Milena przechodzi ciężki okres. Niedawno zmarł jej ojciec. Na dodatek oszukał ją chłopak. Dziewczyna czuje się mało kobieca i nieatrakcyjna. Zagubiona całuje Jacka, dawnego przyjaciela ojca i byłego chłopaka matki. W starszym, zamożnym przyjacielu rodziny odnajduje wszystko, czego brakuje jej rówieśnikom. Czuje się przy nim piękna i kochana. Nie wie jeszcze co stało się w przeszłości i jak zmieni to jej życie.


"Nie było dnia, a ostatnio nawet godziny, żeby ten chłopak nie zagościł w moich myślach." 

Paula jest niezwykle tajemnicza. Przyjechała do pracy. Nikt i nic ją nie interesuje. Nie zamierza się z nikim zaprzyjaźniać, interesuje ją tylko praca. Poznaje jednak Pawła, który jest właścicielem majątku, w którym pracuje. Ratuje on ją z opresji i pragnie się zaprzyjaźnić. Pragnie powoli poznać ją i jej tajemnice. Nie obawia się tego co może skrywać Paula. Sam bowiem ma niespokojne sumienia i zżerające go wyrzuty sumienia. Ma nadzieję, że kiedyś dziewczyna otworzy się na niego.


"Satysfakcja jest bardzo miłym uczuciem, niestety trwa zbyt krótko."

Przeczytałam książkę jakiś tydzień temu i nadal nie wiem co o niej powiedzieć. Wciąż targają mną emocje i boję się, że zdradzę Wam zbyt wiele. Pokochałam obie bohaterki, jednak jeśli miałabym być szczera, to powiem Wam, że Milena często działała m na nerwy. Bywała rozkapryszona, nie potrafiła zrozumieć innych i patrzyła tylko na siebie. Paula była zupełnie inna. Wydawała się skrzywdzona, trochę zagubiona i bardzo osamotniona. Było mi jej tak żal i czasami złościłam się na nią, odrzucała innych, którzy chcieli być przy niej. Czasami miałam ochotę nią potrząsnąć i krzyknąć "dziewczyno! opanuj się!". Mimo wszystko zżyłam się zarówno z nią jak i z Mileną i dlatego pod koniec książki, kiedy, jak się okazało, autorka, narobiła zamieszana, mocno przeżyłam po raz kolejny wszystkie wydarzenia i dlatego nadal jestem rozemocjonowana.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Znak.

Moja ocena:
10/10    

6 komentarzy:

 1. Bardzo chciałabym przeczytać tę książkę, jeśli chciałabyś oddać ją w dobre ręce, obiecuję, że będę opiekować się nią najlepiej jak potrafię. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hahaha, jeżeli będę miała jeszcze jeden egzemplarz to chętnie się podzielę :)

   Usuń
 2. Czeka u mnie na swoją kolej. :)

  Pozdrawiam serdecznie ♥♥
  Nie oceniam po okładkach

  OdpowiedzUsuń
 3. Wysoka nota, trzeba jej poszukać:)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka niestety nie dla mnie. :/
  potegaksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapisałam sobie tytuł książki i z chęcią przeczytam ^^
  Pozdrawiam oraz dziękuję bardzo za odwiedziny ♥
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń