piątek, 8 lutego 2019

Daj się pokochać dziewczyno

Tytuł: Daj się pokochać dziewczyno
Autor: Katarzyna Miller & Joanna Olekszyk
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 256
Wydawnictwo: Zwierciadło


"Kiedyś panny siedziały na zadupiu i czekały, aż pan Darcy podjedzie pod okno na koniu, dziś mamy w dłoni smartfona i możemy w sekundę skontaktować się z kimś na drugim końcu świata, a i tak w pewnym sensie musimy poczekać, aż on zajedzie pod nasze okno."


Wiele kobiet w dzisiejszych czasach jest nieszczęśliwych, czują się zagubione, niespełnione, a co najważniejsze, niekochane. Ale kiedy przyjdzie do tego kochania, albo robią to na siłę, albo nie potrafią, albo po prostu wszystko tak się dzieje, że same już nie wiedzą czego chcą. Znajome? Ja sama tak nie raz miałam, a niekiedy i nadal mam. Na szczęście są od tego eksperci."Gdyby było dużo fajnych, świadomych mężczyzn, nie byłoby tylu samotnych kobiet."  

Związki zazwyczaj kojarzą się z ciągłymi kłótniami, podporządkowaniem się drugiej osobie, kryzysami, a nawet i zdradami. Ale tak nie powinno być, bo związek jest czymś pięknym i to od nas samych zależy, jaki stworzymy. Katarzyna Miller nie daje prostych odpowiedzi na nasze męczące pytania, ale daje sprawdzone i pewne rady, jak najpierw poznać siebie i samego siebie "stworzyć" na nowo, by móc właściwie funkcjonować, a potem stwarzać świadome związki, bądź też ich nie stwarzać. 


"Miała wszystko, a była nieszczęśliwa."

Nie wiedziałam do końca czego się po książce spodziewać, ale zachwycił mnie i zaintrygował tytuł. Daj się pokochać dziewczyno. Każdy z nas chce być kochany, a ja stwierdziłam, że ten tytuł może pomoże mi rozwiązać problemy, z którymi aktualnie się borykam, a poradniki tej autorki już nie raz pomogły mi w pewnych sprawach, albo chociaż rozjaśniły umysł. Tym razem było tak samo. Katarzyna Miller to naprawdę cudowna kobieta, która pisze bardzo wartościowe poradniki. Dzięki temu poradnikowi wiele się dowiedziałam, uświadomiłam sobie pewne sprawy i znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. 

Książka skierowana jest przede wszystkim do kobiet, ale myślę, że wielu przydatnych rzeczy dowiedzieliby się z niej i mężczyźni. Poradnik napisany jest w formie dialogu, co trochę mnie męczyło, ale tylko tak odrobinkę. Posiada bardzo przystępny język, autorka często używa kolokwializmów i wielu żartów, dzięki czemu jest bardzo przystępny i czyta się go często z uśmiechem na ustach. Zdecydowanie polecam go kobietom, które mają problemy ze związkami, miłością albo zwyczajnie nie wiedzą czego chcą.

Za książkę serdecznie dziękuję Grupie Wydawniczej Zwierciadło.  

Moja ocena:
10/10 

6 komentarzy:

 1. Brzmi ciekawie, chętnie przeczytałabym tę książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba zupełnie nie mój klimat ;/

  OdpowiedzUsuń
 3. Generalnie nie czytam poradników, bo uważam, że zwyczajnie są stratą pieniędzy w dobie internetu, gdzie porad jest sto razy więcej i za darmo - ale przyznaję, że ten chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię poradniki- zawsze wyciągnę z nich coś ciekawego- a książki pani Katarzyny Miller uwielbiam, więc i po tą zapewne sięgnę:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń