sobota, 23 lutego 2019

Podniebna Pieśń

Tytuł: Podniebna Pieśń
Tytuł oryginału: Sky Song
Autor: Abi Elphinstone
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 288
Wydawnictwo: Wulga


"Tam, gdzie najwytrwalsi podróżnicy nie zostawili śladów swych stóp i gdzie nie sięgają najdokładniejsze mapy, leży królestwo Erkenwald. Latem słońce świeci tu nawet o północy. Jego blask przedziera się pośród północnych gór lodowych, odbijając się na zachodzie od pokrytych śniegiem Wiecznych Klifów."

Magiczna kraina Erkenwald rządzona jest przez okrutną Królową Lodu. Wszystko spowite jest śniegiem i lodem. To świat, w którym nie ma dorosłych, bo zła i podstępna królowa uwięziła ich i odebrała ich głos, wierząc, że dzięki temu stanie się nieśmiertelna. "Wtedy Eska zrozumiała, że nadzieja nigdy nie umiera." 

Śnieżna kraina podzielona jest na plemiona- Piór i Futer, które żyją w ciszy i ukrywając się przed Królową Lodu oraz Kły, które są sługami złej władczyni. Wszyscy przestali wierzyć w magię i Bogów Niebios. Jest jednak dziewczynka o imieniu Eska, która wierzy, że dzięki magii może pokonać okrutną królową, by zaprowadzić dawny ład. W heroicznej walce pomaga jej chłopiec o imieniu Flint.


"W chwili, w której myślisz, że już ją straciłeś, odnajdujesz ją w sercach przyjaciół…" 
 
Podniebna Pieśń przywodzi mi Opowieści z Narnii, które bardzo miło wspominam z dzieciństwa i często lubię do nich wracać. Dlatego też z czystym sercem mogę powiedzieć, że Abi Elphinstone jest godną następczynią C. S. Lewis. Powieść jest nie tyko bardzo ciekawa, ale niesie ze sobą ponadczasowe przesłanie. Pokazuje jak to pięknie jest być dobrym, jak zło potrafi krzywdzić i niszczyć. Jest to szalenie wartościowa i przyjemna lektura nie tylko dla młodszych czytelników, ale także dla tych starszych, którzy pragną przenieść się do literatury pełnej magii i mądrych treści.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Wilga.

Moja ocena:
10/10    

4 komentarze:

  1. To nie mój świat, ale okładka książki mi się podoba. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Brzmi miło i przyjemnie i chociaż to nie do końca moja bajka to chętnie kiedyś przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń
  3. W wolnej chwili muszę sięgnąć po tą książkę ^^ zapowiada się ciekawie :) trapped-in-book.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń