poniedziałek, 24 lutego 2020

Krótka recepta na udany związek

Tytuł: Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem
Autor: Ewa Z.
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 192
Wydawnictwo: Novae Res


"Nikt nie lubi być w żaden sposób szantażowany czy zmuszany do wykonywania określonej czynności. To samo dotyczy partnerów w związku. Bliska relacja nie jest formą jakiegokolwiek przymusu, dlatego nawet jeżeli jesteś ze swoim mężczyzną przez wiele lat, nic nie upoważnia Cię do sterowania jego zachowaniem."

Domeną nas, kobiet, jest to, że w ciągłej pogoni za uszczęśliwianiem najbliższych zapominamy o sobie. Czy nie masz czasem wrażenia, że troszcząc się o partnera, dzieci, przyjaciół i krewnych, nie wystarcza ci czasu na zastanowienie się, co jest najważniejsze dla ciebie samej? A przecież bez poczucia szczęścia, wewnętrznej harmonii i szczerej wiary w swoją wartość nie da się zbudować udanego związku.* 


"Drogie Panie, wskutek zmieniających się norm społecznych kobiety są współcześnie bardzo niezależne oraz samodzielne."

Na przeszkodzie do szczęścia staje codziennie wiele trudnych sytuacji, jednak z odpowiednim nastawieniem, zaangażowaniem i wiedzą masz szansę zawalczyć o to, by twoje życie osobiste było coraz bardziej satysfakcjonujące. Ta książka pomoże ci dostrzec błędy, jakie popełniałaś do tej pory w relacjach z mężczyznami. Wskaże, co robić, by uwolnić się od szkodliwych schematów damsko-męskich i przekona, że dzięki wdrożeniu kilku prostych rozwiązań możesz znacząco podnieść jakość swojej relacji z partnerem, a tym samym stać się spełnioną, szczęśliwą kobietą.*


"Zastanów się, czy jesteś konsekwentna w swoich oczekiwaniach."

Tak jak chyba każdy, pragnę tworzyć zdrowy, stabilny i harmonijny związek z partnerem. Mój poprzedni związek był kompletną katastrofą i bazując na przebytych doświadczeniach staram się unikać toksycznych zachowań, rozwiązywać każdy problem, by później się nie nawarstwiał i rozmawiać o wszystkim, ale wiem, że wciąż mogę robić wiele rzeczy źle, dlatego takie poradniki zawsze są przeze mnie mile widziane. Początek książki skupia się na budowaniu relacji z samym sobą, nie znalazłam tam nic odkrywczego, bo takich rozdziałów jest mnóstwo w wielu poradnikach i troszkę się zniechęciłam, chociaż muszę zaznaczyć, że właśnie budowanie relacji ze samym sobą to podstawa. Wielokrotnie się o tym przekonałam, kiedy zaczynałam zaniedbywać się pod jakimkolwiek aspektem. Później autorka zawarła wiele ważnych informacji o tym jak budować relacje z partnerem, czego unikać, na co zwracać uwagę, co zrobić, kiedy pojawi się zdrada... Jest to dobry poradnik, który w wielu fragmentach dał mi do myślenia.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

Moja ocena:
8/10
*opis wydawcy   

4 komentarze:

 1. Ja nie mam z moim związkiem problemów, więc podziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój związek jest udany i mam nadzieję, że nigdy nie będę potrzebowała tego typu książek. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie lubię czytać takich książek. Problemów w zwiążku nie mama ale jeśli się pojawią to myślę, że najlepszym sposobem na ich rozwiązanie jest rozmowa.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmmm nie ma recepty... związek to tajemnica i indywidualna historia... pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń