niedziela, 2 lutego 2020

Personal Branding

Tytuł: Personal Branding
Autor: Mateusz Grzesiak
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 232
Wydawnictwo: Onepress


"Nikt nie jest doskonały, każdy ma jakieś wady. Cała rzecz w tym, by nie traktować ich jak czegoś, co Cię nieuchronnie ściągnie w dół, tylko jako punkt startowy na drodze ku zaletom. Grubas to przyszły sportowiec. Leń to osoba, która wiele osiągnie wstając z kanapy."


Kimkolwiek jesteś — żoną, mężem, dzieckiem, rodzicem, szefem, pracownikiem, klientką, menadżerem, influencerką, lekarzem, prawniczką, nauczycielem — Twój sukces w każdej sferze życia zależy od tego, jak postrzegają Cię ludzie, wśród których funkcjonujesz. Każdy ma zdanie na Twój temat, ale mało kto ma zdanie prawdziwe albo takie, jakie chcesz, by miał. Zbuduj więc adekwatny personal brand — spójny z Tobą wizerunek, który pokaże właściwie dobranym odbiorcom prawdziwego Ciebie. *


"Nie wierzę w przeciętność, a wychowałem się w kraju wyznającym przeciętność."

Przygotuj się na głęboką podróż w głąb siebie, bo proces kreowania marki osobistej uświadamia człowiekowi prawdę o nim samym. Ta wyprawa uzmysłowi Ci, kim naprawdę jesteś, pozwoli uwolnić się od głęboko zakorzenionych ocen innych oraz wyposaży Cię w rzetelne i przydatne narzędzia z zakresu nauk o marketingu i psychologii na miarę potrzeb współczesnego rynku. W efekcie staniesz się nową, jeszcze lepszą i skuteczniejszą w działaniu wersją siebie, a Twoje imię i nazwisko kojarzyć się będą innym dokładnie tak, jak to zaplanujesz.*


"Zapytaj siebie, jak traktują Cię inni." 

Każdy z nas chce w życiu coś osiągnąć, a wiele zależy od tego jak jesteśmy postrzegani. Ta książka zawiera wiele fachowych wskazówek i rad dotyczących tego jak ukształtować siebie, by dobrze zbudować markę osobistą. Autora książki znam już z innego poradnika, który, moim zdaniem był o wiele lepszy. Tutaj nie wszystko do mnie przemawiało i były tematy, które zwyczajnie mi nie podeszły. Być może wiązało się to z tym, że jak na razie do niczego nie były mi potrzebne. Nie oznacza to jednak, że ten poradnik jest zły. Bo jest dobry i ma szansę pomóc wielu ludziom. Wystarczy tylko po niego sięgnąć i pragnąć zmian.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Onepress.

Moja ocena:
8/10  

*opis wydawcy 
 

4 komentarze:

 1. Z reguły nie czytam poradników. Jeśli potrzebuję porady pytam wujka Google'a, on wie wszystko i dzieli się wiedzą za darmo :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze, przestałam się przejmować tym, jak postrzegają mnie inni, więc odpuszczę sobie ten poradnik. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama nie wiem. Z jednej strony zainteresował mnie ten poradnik, a z drugiej mam pewne obawy.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Może kiedyś po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń