sobota, 22 lutego 2020

Piankowe Niebo

Tytuł: Piankowe Niebo
Tytuł oryginału: Marshmallow Skye
Cykl: BOMBOnierki (2)
Autor: Cathy Cassidy 
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 281
Wydawnictwo: IUVI

"Dawniej obie chodziłyśmy na balet - szalałyśmy na punkcie tańca. Miałyśmy różowe torby na stroje, różowiutkie baletki i puchate gumki do włosów, książki z bajkami o baletnicach oraz skrzynię pełną po brzegi tutu, skrzydeł wróżek i czarodziejskich różdżek."

Skye i Summer są bliźniaczkami. Mogłoby się wydawać, że są identyczne, jednak różni je praktycznie wszystko poza wyglądem. Skye od zawsze czuje się gorsza od Summer. Wciąż czuje się jej tłem, "tą drugą". Nawet Alfie, jej najlepszy przyjaciel, przyznaje, że zakochał się w jej siostrze, a nie w niej, i chociaż sama go nie kochała, to i tak zabolało. I chociaż nikogo innego nie kocha tak jak Summer, to chciałaby być w końcu zauważona.

  
"Nie wierzę w duchy." 

Skye uwielbia styl vintage. Kiedy dostaje skrzynię pełną sukien z lat dwudziestych ubiegłego stulecia, należących do dawno zmarłej krewnej, ma coś wreszcie swojego. I nie przeszkadza jej tak bardzo, że wszyscy patrzą tylko na Summer. Zatapia się w swoim świecie. Wkrótce zaczynają ją nawiedzać sny z przeszłości i chociaż nie wierzy w takie rzeczy, to dlaczego zaczyna zakochiwać się w chłopaku, który jest duchem, a świat z marzeń staje się dla niej lepszy od rzeczywistego?

  
"A jednak myślę, że swoje wiem."

Bo Bombonierkach można spodziewać się słodyczy, że będzie mdło i cukierkowo. Cathy Cassidy stworzyła jednak historię poważną, problematyczną i szczerą. Nie pominęła także słodkości, ale one były jedynie osłodą w gorzkiej rzeczywistości w jakiej żyła Skye. Najpierw całe życie w cieniu ukochanej siostry, a teraz dziwne sny i fantazje o chłopaku, który nie istnieje. Autorka po raz kolejny stworzyła cudowną słodko-gorzką opowieść, która wydaje się być lepsza od poprzedniej. I już nie mogę doczekać się kolejnej.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu IUVI.

Moja ocena:
10/10   

8 komentarzy:

 1. Lubię takie historie o prawdziwych problemach życiowych, więc jestem na tak.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wydaje się być świetna, chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś bardzo szczególnie do tej serii mnie nie ciągnie, mimo pozytywnych recenzji. Jednak nie wykluczam, że kiedyś po nią sięgnę.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka mnie bardzo sobą zaciekawiła, więc prędzej czy później na pewno ją przeczytam :D Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam tej książki, ale nie zaciekawiła mnie za bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Koniecznie muszę znaleźć czas na tę serię. Mają takie słodkie okładki. Można się zakochać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie miałam przyjemności czytać tej książki. Będę mieć na uwadze. :)
  Pozdrawiam serdecznie :)
  Nie oceniam po okładkach

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten tom podobał mi się dużo bardziej niż poprzedni :D

  OdpowiedzUsuń