środa, 5 lutego 2020

Nocarz

Tytuł: Nocarz
Cykl: Mistrzowie Polskiej Fantastyki (39)
Autor: Magdalena Kozak
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 318
Wydawnictwo: Fabryka Słów


"- Przyszedłem tutaj tylko, a ty co? Stój, bo strzelam, i od razu seria z empepiątki. Nawet nie bardzo miałbym szansę się zatrzymać, gdybym chciał. Ładnie to tak? – Wolałem być pierwszy – powtórzył Jurek. – Lepiej, żeby mnie czterech sądziło, niż sześciu niosło, wiesz. "

Praca w służbach specjalnych nie jest łatwa. Stres, narażanie życia i jeszcze obowiązek trzymania języka za zębami. *"Świszczą tylko kule dookoła, tej która jest dla Ciebie nie słychać. " 

Ale dla niektórych to sposób na życie. Dzięki ciągłej dawce adrenaliny czują, że istnieją. Vesper trafia do tajnej jednostki ABW, która pod przykrywką standardowych działań, zajmuje się walką z Renegatami - groźnym rodem wampirów. Stosując coraz brutalniejsze metody, Renegaci pozyskują świeży, życiodajny pokarm i niebezpiecznie szybko powiększają swoje szeregi... *"Pan kapitan zapomniał kodu dostępu. Pięć razy wpisywał i tylko dopytywał, czy nie wiem, z czym on to miał skojarzyć, ze swoją datą urodzin czy z rozmiarami pewnej Winorośli. Gdyby kod był prostszy, na przykład jednocyfrowy, to by mógł sobie własny rozmiar zapamiętać, a tak to przepadło." 

Vesper to jedna z najlepszych książek tej serii. Powieści pisane przez kobiety jakoś bardziej przypadają mi do gustu. Vesper nie jest mi obcy, bo miałam okazję już poznać go niecałe dwa lata temu i teraz zastanawiam się dlaczego nie sięgnęłam po inne książki. Autorka ma bardzo przyjemny styl i trochę cięty humor, co stanowi idealne połączenie. Świetnie się bawiłam czytając tę książkę i mam nadzieję, że zmobilizuję się do przeczytania kolejnych części.

Moja ocena:
10/10  

4 komentarze:

 1. Serii nie znam, co mnie nie dziwi, bo to zupełnie nie moje klimaty czytelnicze. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze żadnej powieści z tej serii, ale dam tej książce szanse.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam, ale myślę, że dopiszę tą książkę do listy czytelniczej na ten rok :)

  Pozdrawiam Agaa
  https://ilovetravelingreadingbooksandfilms.blogspot.com/2020/02/76-recenzja-365-dni-blanka-lipinska.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam to w planach <3 Twoja ocena to miód na moje serce i poważna motywacja, zeby nadać tej pozycji wyższy priorytet :)

  OdpowiedzUsuń