piątek, 27 stycznia 2023

Biały żar

Tytuł: Biały żar
Tytuł oryginału: White Hot
Autor: Ilona Andrews
Cykl: Ukryte dziedzictwo (2)
Rok wydania: 2022
Liczba stron: 509
Wydawnictwo: Fabryka Słów

"Nie pojawił się. Nie zadzwonił. Nie wysłał żadnego maila. Nie próbował o mnie zawalczyć ani odrobinę. Świadczyło to dobitnie o tym, że dobrze zrobiłam odtrącając go, kiedy to stojąc w warsztacie, zaproponował, żebym wybrała dowolne miejsce na świecie, a on mnie tak zabierze."

 

Nevada Baylor jest szefem rodzinnej agencji detektywistycznej. Posiada też niezwykle pożądany dar. Potrafi wykryć każde kłamstwo, a nawet wyrwać prawdę z ludzkiego umysłu. Musi jednak się z nim ukrywać, by nikt jej w przyszłości nie wykorzystał do swoich celów.


 "Chciał mnie, mnie całej, w każdym tego słowa znaczeniu."
 
Ale Nevada nie zamierza siedzieć bezczynnie, kiedy na szali waży się życie dziecka, a jedynie wyduszenie prawdy z porywacza może je ocalić. Niedługo potem do jej agencji zgłasza się mężczyzna pragnący odnaleźć zabójcę swojej żony. Wkróce do poszukiwań dołączy również Szalony Rogan, który zaczyna znajomość od poznania i łańcuchów w piwnicy.


 "W końcu zrozumiałam, skąd przydomek Szalony. Nie dlatego, że miał nie po kolei w głowie. Tylko dlatego, że potrafił doprowadzić do szaleństwa."
 
Książka Płoń dla mnie była świetnym początkiem cyklu. Biały żar trzyma poziom. Chociaż z książkami Ilony Adrews mam tak, że każdy kolejny tom wydaje mi się, że jest lepszy od poprzedniego. I tym razem miałam tak samo. Dosłownie pochłaniałam tę historię na powrót zakochując się w bohaterach. Jedyne do czego miałabym zastrzeżenie, to zbyt szybko rozwijający się wątek romantyczny, bo skoro tym razem jest on już tak rozwinięty, to w kolejnych tomach, nie będzie już tak ciekawie. Nie będzie takiego przyciągania się i odpychania, a to właśnie w książkach Ilony Andrews jest najlepsze. Niemniej jednak z niecierpliwością wyczekuję kolenych tomów.
 

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Fabryka Słów.

Moja ocena:
10/10

6 komentarzy:

 1. Nie czytałam pierwszej części, ale świetnie, że ta jest jeszcze lepsza.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze czyta się tę książkę, ale aż tak Fabularnie mnie nie wciągnęła. Dlatego zastanawiam się czy w ogóle sięgać po tom trzeci. Jeśli chodzi o urban fantasy to przy każdej okazji polecam serię o Wilczej Jagodzie Magdaleny Kubasiewicz. Warto zwrócić na nią uwagę 😉

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będę ją miała na uwadze. A co do tej serii, to ja strasznie się w nią wkręciłam i nie mogę doczekać się trzeciego tomu. Z doświadczenia wiem, że każda kolejna książka Ilony Adrews jest tylko lepsza, ale jeśli Ciebie ta książka nie zachwyciła, to rozumiem, że możesz nie mieć ochoty na kolejne tomy.

   Usuń
 3. Muszę zacząć od pierwszego tomu :)

  OdpowiedzUsuń