środa, 5 czerwca 2019

Historia Sztuki

Tytuł: Historia Sztuki
Tytuł oryginału: Art: The Whole Story
Autor:
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 576
Wydawnictwo: Arkady

"Delikatne zarysowanie architektury i sugestywne użycie weneckiego światła dodają widokowi Canaletta lekkości. Rozrzucone grupy postaci podkreślają, że był to kwitnący ośrodek handlu. Artysta wybrał widok placu z jego najbardziej znaczącymi budowlami, by obraz przemawiał do zamożnych turystów, którzy tłumnie odwiedzali miasto, wywożąc na pamiątkę całe skrzynie płócien i rzeźb."


Bogato ilustrowana książka przedstawia najważniejsze dzieła sztuki, prezentowane w największych galeriach i muzeach świata, reprodukowane w licznych publikacjach i periodykach, często wykorzystywane też na okładkach powieści.

Czytelnik prowadzony jest przez epoki, style i nurty, zilustrowane najważniejszymi dziełami malarstwa, rzeźby, sztuki konceptualnej i performance’u. *

 
 "W miarę rozwijania się wiedzy o starożytnym Rzymie mecenasi zamawiali sceny czerpane z mitologii i motywy nawiązujące do klasycznej ornamentacji."

• Obszerne kompendium wiedzy o historii sztuki światowej.

• Ponad 1 100 kolorowych ilustracji najwybitniejszych dzieł sztuki.

• Omówienie wszystkich najważniejszych dziedzin w sztukach plastycznych, od malarstwa i rzeźby po sztukę konceptualną.

• Przejrzyste opracowanie osi czasu, które ułatwiają orientację w chronologii zjawisk artystycznych.

• Atrakcyjna szata graficzna.*


"Impresjonizm był zasadniczo nowym sposobem malowania, jednak jego założenia podzielali też niektórzy ówcześni rzeźbiarze."

Historia Sztuki to obszerne tomiszcze pełne wiedzy. Książka jest bardzo profesjonalna i zarazem przystępna w odbiorze. Zawiera mnóstwo cennych informacji, obfituje w wiele drobiazgów i szczegółów, które większość podręczników po prostu pomija. Wszystko to zostało bogato zilustrowane wieloma dziełami sztuki. Jest to pozycja nie tylko dla ludzi zajmujących się sztuką, ale także dla każdego zwykłego człowieka, który chciałby pogłębić swoją wiedzę z zakresu sztuki.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Arkady.
Moja ocena:
9/10

1 komentarz:

  1. Chętnie przeczytam, takie kompendium wiedzy jest super, żeby sobie coś przypomnieć, albo zrozumieć :)

    OdpowiedzUsuń