poniedziałek, 17 czerwca 2019

Napij się i zadzwoń do mnie

Tytuł: Napij się i zadzwoń do mnie
Tytuł oryginału: Drunk Dial
Autor:
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 288
Wydawnictwo: Editio

"Landon wyraźnie sugerował, że jest jeszcze jakaś ważna rzecz, o której musimy pogadać. Nie naciskałam go, bo nie chciałam znaleźć się w sytuacji, gdy sama będę czuła presję, aby się przed nim otworzyć. Ale ta niewiedza nie dawała mi spokoju. Rozumiałam, że w jego przekonaniu mój przyjazd miał służyć temu, abyśmy się lepiej poznali."

Rana Saloomi popełniła w swoim życiu wiele błędów. Wciąż ma żal do matki, że ta nie potrafiła dać jej szczęścia i do swego przyjaciela z dzieciństwa. Kiedy była, jej rodzice wynajmowali od ich rodziców mieszkanie w garażu. Przyszedł jednak dzień, kiedy ich wyrzucili. Jej rodzina musiała wyjechać na drugi koniec stanu, a jej kontakt z Landonem się urwał. Dziewczyna ma do niego żal, że chłopak o nie zapomniał, że wcale nie była mu tak bliska jak jej się wydawało, że nie znaczyła dla niego tyle co on dla niej...

  
"Przestań próbować mnie przed sobą ostrzegać." 

Rana po ciężkim dniu, wypiła butelkę wina. W chwili ogromnego rozgoryczenia postanowiła zadzwonić do przyjaciela z dzieciństwa, by powiedzieć mu jak bardzo ją zranił. Landon wydaje się zaskoczony jej telefonem, ale i bardzo zaintrygowany dziewczyną. Pragnie jej wytłumaczyć, że wcale o niej nie zapomniał i to jak bardzo się myli co do wydarzeń sprzed lat. Telefonują do siebie coraz częściej i z czasem pragną czegoś więcej. Na przeszkodzie stają jednak tajemnice z przeszłości.

  
"To tylko sprawia, że pragnę cię jeszcze bardziej." 

Penelope Ward to jedna z moich ulubionych autorek. Tworzy takie cudowne powieści pełne uczucia, wzruszeń i poważnych problemów. To nie są historie, które od razu można przewidzieć. Zawsze mnie zaskakuje i wzrusza. Ta książka też taka jest. Utrzymana w klimacie młodzieżowym, ale jednocześnie nie pozbawiona głębi i wyrazu. Do tego czyta się ją lekko i przyjemnie, z uśmiechem na ustach, a czasami łzami w oczach. Właśnie po takie powieści warto sięgać.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Editio.

Moja ocena:
10/10   

3 komentarze:

  1. Mam ochotę sięgnąć po tę książkę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla mnie ta książka byłą niestety mega, mega słaba. :/

    OdpowiedzUsuń
  3. Pomijając treść to okładka i tytuł są dla mnie mocno odpychające niestety :/

    OdpowiedzUsuń