wtorek, 16 lutego 2021

Góry Polski

Tytuł: Góry Polski. 60 najpiękniejszych szlaków na weekend
Autor: Dariusz Jędrzejewski
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 383
Wydawnictwo: Bezdroża

"Sezon nad morzem czy jeziorami trwa 3-4 miesiące. W górach - cały rok. Sudety i Karpaty, położone wzdłuż południowych granic kraju, równie atrakcyjnie przezentują się wiosną i latem, co jesienią i zimą. O każdej porze roku oferują aktywny wypoczynek, dlatego warto tu przyjechać choćby na kilka dni."

Jeśli jesteście ze mną od dłuższego czasu to wiecie, że uwielbiam podróże jeszcze bardziej niż książki i chociaż mam diabelnie słabą kondycję, to uwielbiam także chociaż po górach. Jak na razie udało mi się poznać Bieszczady, Pieniny, Góry Świetokrzyskie i przejazdem Zakopane. Wiem jednak, że są góry i mnóstwo urokliwych miejsc, w których jeszcze nie byłam. Dlatego sięgnęłam po ten egzemplarz, by zainspirować się do zaplanowania kolejnej podróży.
 


   "Pod szczytem Krzyżnej Góry można odpocząć w urokliwym schronisku Szwajcarka, które niedługo będzie świętnować 200 lat istnienia."

Sudety, Beskidy, Pieniny, Bieszczady, a może Tatry? Przyznam szczerze, że pojechałabym wszędzie. Wszędzie jest pięknie i malowniczo. Ten przewodnik oprowadza aż po 60 najpiękniejszych szlakach polskich gór. Można się wybrać o każdej porze roku na dłuższe wędrowanie czy choćby na weekend, a zawarte propozycje przeznaczone są zarówno dla doświadczonych miłośników górskiego trekingu, jak i początkujących, a także dla rodzin z dziećmi.


  "Krajobraz przypomina nieco afrykańską sawannę."

Ten przewodnik to istna perełka dla mnie i innych miłośników gór. Są tu wszystkie najważniejsze informacje, dzięki którym wiemy jakie atrakcje na nas czekają, jakich widoków możemy się spodziewać i mamy krótki opis szlaków, dzięki czemu wiadomo jak on wygląda, pozwala zorientować się czy nie będzie zbyt trudny, a nawet informuje o tym, że poradzą sobie na nim rodzice z dziećmi. Jest to duże ułatwienie dla osób, które planują takie wycieczki. Całość dopełniają przepiękne zdjęcia, które sprawiają, że już mam ochotę wybiec z domu i pojechać w góry, szkoda jedynie, że tyle jest śniegu, bo marznąć akurat nie lubię, ale w lecie z pewnością wybiorę się w kilka miejsc.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Bezdroża.

 

Moja ocena:
9/10
 
6 komentarzy:

 1. Zdecydowanie warto wzbogacić swoją biblioteczkę o ten pięknie wydany przewodnik.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla miłośników gór to faktycznie świetna publikacja i na pewno wiele góromaniaków ją doceni.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie byłam w górach, ale bardzo bym chciała odwiedzić to magiczne miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna ksiażka dla miłośników gór :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To jest zdecydowanie książka dla mnie. Dziękuję za polecenie.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 6. Przewodnik zdecydowanie dla mnie! Poszukam :)

  OdpowiedzUsuń