poniedziałek, 15 lutego 2021

Po drugiej stronie jeziora II

Tytuł: Po drugiej stronie jeziora
Autor: Agnieszka Karecka
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 288
Wydawnictwo: Novae Res


"Myślałam, że ucieczka będzie dobrym rozwiązaniem, sprawi że poczuję się wspaniałomyślną wybawicielką i hardą, zaprawioną w boju wojowniczką. Nic z tych rzeczy. Nie byłam ani dumna, ani nawet zadowolona z podjętej przez siebie decyzji."


Mia postanawia zostać. Nie chce wracać do swojego prawdziwego świata, z którego pochodzi. Kocha Zayna i nie wyobraża sobie, że mogłaby go opuścić. Nadal kontynuuje ryzykowną misję wyzwolenia Krainy Pięciu Miast.


"Już podjąłem decyzję."
 
Mia będzie musiała przyjąć konsekwencje wyboru. Dowiaduje się, że Zayn jest zaręczony i niebawem ma się ożenić. Dziewczyna czuje się oszukana, ale nadal naraża własne życie, by mu pomóc. Wkrótce wyruszają na kolejną misję, by pokonać okrótną władczynię Elajzę. Wyprawa będzie trudna i niebezpieczna, ale to i tak nic w porówaniu z tym, czego Mia dowie się sama o sobie.
 

"Czy na prawdę nie widzisz, że to tylko gra?"

Po drugiej stronie jeziora to kontynuacja wspaniałej historii i bałam się czy nie będzie cierpiała na klątwę drugiego tomu. Na szczęście moje obawy szybko się rozwiały, bo powieść od pierwszych stron trzyma wysoki poziom. Znów dużo tu tajemnic, niedomówień i intryg, a wątek romantyczny podobał mi się jeszcze bardziej. Autorka świetnie pokazała relacje między bohaterami, chociaż tym razem miałam niedosyt, bo Zayn i Mia prawie wcale nie rozmwawiali a to ostatecznie przyspożyło im problemów i tak w trudnym czasie pełnym niebezpieczeństw. Natomiast jeżeli chodzi o zakończenie to autorka zdecydowanie potrafi zwalić z nóg i mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec przygód bohaterów, bo ta przygoda nie może tak się zakończyć. 

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res.
 
Moja ocena:
9/10
 

4 komentarze:

 1. To nie do końca moje klimaty, więc chyba nie będę miała okazji sięgnąć po tą serię. Ale najważniejsze, że Ty miałaś dzięki niej dobrą lekturę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale zapowiada się bosko ❤

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze się nad nią zastanowię. Może dam jej szansę.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam pierwszej części, ale świetnie, że druga jest równie dobra.

  OdpowiedzUsuń