wtorek, 16 lutego 2021

W sieci kłamstw

Tytuł: W sieci kłamstw
Autor: Agnieszka Baron
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 382
Wydawnictwo: Novae Res


"Gdy w oddali rozszedł się się dźwięk syren, wystraszony mężczyzna czmychnął w stronę lasu. Dziewczynka z rozwartymi oczami wpatrywała się w leżące nieruchomo ciała jej rodziców, niczego nie rozumiejąc. Z kącika oka wypłynęły łzy, jedna po drugiej, trwało to nieskończenie długo, dopóki nie znalazł jej sanitariusz i nie uratował jej."

Amanda jako dziecko straciła rodziców w wypadku. Teraz życie również jej nie rozpieszcza. Została zwolniona z pracy i dowiedziała się, że jest zdradzana przez męża. Nie mając nic do stracenia postanawia towarzyszyć bratu, dziennikarzowi śledczemu, w podróży na Mazury.


"Była jego zjawiskiem."


Nieoczekiwany splot wydarzeń rzuca Amandę w sam środek porachunków dwóch wrogich sił, a jej ukrywana przed światem choroba sprawia, że kobieta traci grunt pod nogami. Miotając się między tajemniczym, pociągającym Gregiem, a własnym rozsądkiem, stara się za wszelką cenę wyjść na prostą. Na horyzoncie jednak pojawia się wróg z przeszłości, który pragnie osobistej zemsty …*


 "Dlaczego mnie nie chcesz?"

W sieci kłamstw to debiut. Przyznam szczerze, że czytając, nie czuć tego. Książka jest świetnie napisana, historia jest spójna, a bohaterowie wyraziści. Ponadto ciągle mnie coś zaskakiwało, było mnóstwo wątków, których zakończenia nie sposób było przewidzieć. Podczas czytania towarzyszłya mi zarówno lekkość, jak i zaciekawienie, a także cały wachlarz emocji. Z tyłu ciągle czaił się dreszcz niepewności i zgrozy. Autorka poruszyła tutaj kilka ważnych kwestii, jak choroba, chęć zemsty, zdrada i mafijne porachunki. Wszystko to stworzyło spójną całość na tle malowniczych Mazur. 

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res. 

Gratuluję autorce udanego debiutu!

 

Moja ocena:
8/10

 

4 komentarze:

 1. Lubię czytać tak dobre debiuty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią bym przeczytała :) Fajnie, że jest dużo zaskakujących momentów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tym razem pomimo pozytywnej recenzji nie planuję czytać tej książki.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń