niedziela, 21 lutego 2021

Harry i Meghan

Tytuł: Harry i Meghan. Chcemy być wolni
Tytuł oryginału: Finding Freedom
Autor: Omid Scobie & Carolyn Durand
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 352
Wydawnictwo: Znak Horyzont


"Wolność. To słowo, które można było odnieść do wielu aspektów ich nowego życia, zarówno prywatnego jak i zawodowego. Mając nadzieję zmieniać świat, zamierzali angażować się w projekty, które rozwiązywałyby konkretne problemy."


Harry i Meghan to jedna z najbardziej rozpoznawalnych par. Od pierwszych doniesień o ich kiełkującym romansie para często była ofiarą medialnych sępów i hien. Nagłówki gazet donosiły  o każdym szczególe ich życia, ale czy suche fakty to to samo co prawdziwe uczucia i emocje pary, które za wszelką cenę próbowała ukryć?
 

 "Pojawiła się okazja, by zmienić zasady gry na lepsze"

Harry i Meghan wciąż byli obserowani i oceniani na każdym kroku. Często musieli mierzyć się z hejtem i nienawiścią, wszechobecną krytyką, a o jakiejkolwiek prywatności mogli tylko pomarzyć. A oboje są wrażliwi, pragną prawdziwego życia i swobody, a życie w rodzinie królewskiej nie mogło im tego zapewnić. Dlatego postanowili odejść, by być wolni.
 

 "Meghan robi dokładnie to co wszyscy. Uwielbia tradycję." 
 
Okładka tej książki jest przecudowna, a za tak piękną okładką kryje się również ciekawa i rzetelna opracowana treść. Autorami książki jest dwójka dziennikarzy królewskich, którzy ujawniają prawdziwe szczegóły dotyczące życia pary. Przedstawili tutaj prawdziwe wydarzenia, dobrze pokazali relacje panujące w rodzinie królewskiej i emocje, które towarzyszyły wszystkiemu co się działo, chociaż czasami zastanawiałam się czy rzeczywiście mogli aż tak dokładnie znać te emocje i wszystko poprawnie odczytać. Nie zakłóciło mi to jednak przyjemności z czytania i zachwycania się nad decyzjami, które podejmowali Harry i Meghan.
 
Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Znak.


Moja ocena:
8/10
 

 

7 komentarzy:

 1. Nie mam tej książki w swoich czytelniczych planach.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiedziałam, że powstała taka książka, ale lubię czasem tego typu historie poczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś nie do końca jestem fanką takich ksiażek :p

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam w planach sięgnąć po ten tytuł, ponieważ bardzo lubią czytać o członkach rodziny królewskiej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo chciałabym przeczytać tą książkę, bo lubię śledzić losy członków tej rodziny królewskiej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie coś dla mnie. Uwielbiam takie książki, w których poznajemy sekrety lub życie obecnej monarchii. Tytuł zapisany :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiedziałam, że powstała taka książka więc bardzo chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń