czwartek, 7 stycznia 2021

Bezlitosny

Tytuł: Bezlitosny
Tytuł oryginału: Relentless
Autor: Jack Campbell
Cykl: Zaginiona Flota (5)
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 420
Wydawnictwo: Fabryka Słów


"Nie. Pan nie byłby zdolny do takich niegodziwości. Dba pan o swoich ludzi, a zarazem jest pan świadomy ponoszonego przez nich ryzyka. Nigdy nie popadał pan w skrajności."John "Black Jack" Geary. Legenda. Najwyższa karta, którą flota Sojuszu może wystawić w śmiertelnej grze o przetrwanie. Poprowadził swoje okręty przez przestrzeń Syndykatu wygrywając w bitwach i wymykając się gigantycznej nagonce. Wiedza, którą współcześni oficerowie zatracili w dziesiątkach lat brutalnej, kosmicznej rzezi, dała mu przewagę.*"Tak o nich dbałem, że posyłałem ich na śmierć"

Ale "Black Jack" jest już zmęczony. Stawka rośnie. Pojawia się lęk przed błędem i zagładą w chwili, gdy flota jest już niemal u celu. Okrętom brakuje paliwa, amunicji i żywności - coraz trudniej jest walczyć.

Kurs na Heradao, więzienny system Syndykatu! Stawką jest życie 2 tysięcy towarzyszy broni. O ile jeszcze żyją.*


"Jarzma dowódców były przeróżne, lecz zawsze jednakowo im ciążyły."

Kolejny tom i tak samo dobry poziom. To już piąty tom i historia się nie nudzi, nie przedłuża, a goni jak szalona. Nadal mnóstwo tu scen batalistycznych, krwawych wojen i otoczki politycznej, które są świetnie wykreowane i zobrazowane. Autor ciągle czymś zaskakuje, a akcja jest dynamiczna i to sprawia, że czasami ciężko się oderwać od książki. Fani tej serii na pewno nie będą mieli na co narzekać.

Moja ocena:
8/10
*opis wydawcy

2 komentarze:

  1. Sam tytuł wzbudza emocje!

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetnie, że nadal jesteś zadowolona z lektury tego cyklu wraz z kolejnym tomem.

    OdpowiedzUsuń