czwartek, 6 września 2018

Bajecznie Bogaci Azjaci

Tytuł: Bajecznie Bogaci Azjaci
Tytuł oryginału: Crazy Rich Asians
Autor: Kevin Kwan
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 496
Wydawnictwo: Znak

"Mam dość przebywania wśród tych wszystkich obłędnie bogatych Azjatów, wśród ludzi, których życie obraca się wokół zarabiania pieniędzy, wydawania pieniędzy, obnoszenia się pieniędzmi, porównywania ilości pieniędzy, ukrywania pieniędzy, kontrolowania innych za pomocą pieniędzy i rujnowanie im życia z powodu pieniędzy."

Wiele kobiet marzy o luksusie i bajecznym życiu. Chociaż samej jest mi ciężko się do tego przyznać, też jestem po części taką kobietą. Bo również marzę o pięknym, dużym domu gustownie urządzonym, licznych podróżach i ogromnej garderobie pękającej w szwach. I do tego jeszcze mężczyzna z marzeń. Bajka, prawda? To tylko pozory...

  
 "Czasami najskuteczniejszą formą działania jest powstrzymanie się od działania. "

Rachel Chu jest zwyczajną dziewczyną. Kiedy przyjęła zaproszenie Nicka, by spędzić wakacje w jego rodzinnym Singapurze, cieszyła się, że wreszcie pozna jego bliskich. Wydaje jej się to normalne, bo na nadzieję, że za jakiś czas będzie to również jej rodzina. Nick zapomniał jej jednak o czymś wspomnieć. Jego rodzina jest bajecznie bogata, tak bardzo, że dziewczynie ciężko jest sobie to wyobrazić. Na dodatek jego bliscy zupełnie nie akceptują Rachel. A jakby tego było mało, dziewczyna ma wiele konkurentek, które już ostrzą sobie wypielęgnowane pazurki. 

Myślicie, że bogatych ludzi widzieliście w Dynastii? To nic nie widzieliście! Opisane przez Kevina Kwana bogate rody z Chin, Singapuru czy Tajwanu to istna Dynastia na sterydach: wszystko jest tu lepsze, większe i droższe. I jak w takiej scenerii ma sobie poradzić biedny, choć bardzo inteligentny Kopciuszek?  


"Faceci po prostu potrzebują taniej podniety, szybkich numerków. Muszą chodzić na polowanie. To pierwotny instynkt. Muszą rozsiewać swoje nasienie." 

Uwielbiam historie oparte na motywie Kopciuszka, więc nie było mowy, bym odpuściła sobie poznanie tej. Od kiedy tylko o niej usłyszałam, a było to stosunkowo niedawno, miałam na nią ogromną ochotę. Zabrałam się za nią z dużym zapałem i od samego początku zaczęłam pochłaniać kolejne strony, bo niesamowicie mnie wciągnęła. To opasłe tomiszcze pochłonęłam w pół nocy. Tak! Zaczęłam je czytać jak tylko znalazłam czas, a było to wieczorem i już nie potrafiłam się oderwać. Ta powieść jest niesamowita. Różnobarwne postacie, przepych, intrygi, manipulacje, doskonałe opisy i świetny humor... Wszystko co najlepsze. Bajecznie Bogaci Azjaci to niezwykle wciągająca historia, która bawi i porusza.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Znak.

Moja ocena:
10/10  

5 komentarzy:

 1. Słyszałam o premierze filmu w kinach, ale nie bardzo zaciekawiła mnie ta historia, także raczej nie będę czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Całkiem przyjemnie się zapowiada - muszę poszukać tej historii:)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam wcześniej o tej książce! A brzmi bardzo zachęcająco ❤️ Naprawdę ciekawy pomysł na fabułę!

  OdpowiedzUsuń
 4. W planach miałam wybrać się na film, jednak skoro powieść jest tak dobra, wpierw sięgnę po nią. ;))

  http://biblioteka-wspomnien.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń