niedziela, 2 września 2018

Rozrywacz

Tytuł: Rozrywacz
Tytuł oryginału: Disruptor
Cykl: Poszukiwaczka (3)
Autor: Arwen Elys Dayton
Rok wydania:  2018
Liczba stron: 476
Wydawnictwo: Uroboros

"Księżyc zniknął, niebo na wybrzeżem Anglii było ciemne i ciche. Na wysokich słupach paliły się lampy bezpieczeństwa oświetlające stocznię przypominającą miasto z jej licznymi kejami i suchymi dokami oraz ogromnymi hangarami. Wszędzie wznosiły się dźwigi; ich olbrzymie szkieletowe sylwetki rysowały się na tle nieba."

Quin od zawsze była pod wpływem ojca, była jego pionkiem w celu osiągnięcia zamierzonego celu, władzy. Została wyszkolona, by zabijać i manipulować, by zapewnić władzę rodzinie. A teraz, kiedy uwolniła się od tego i może podejmować samodzielne decyzje, decydować sama o sobie, okazuje się, że znów znalazła się w pułapce i jest ofiarą intrygi knutej przez stulecia przez większe siły.

 
 "-Mam cię- szepnął mu do ucha czyjś głos.- Mam cię."

Elementy tej intrygi układano od wielu pokoleń i teraz w końcu znalazły się na swoich miejscach. Umysł Shinobu zdeformowano, Młoda Sędzia sprzymierzyła się z Johnem, a Obserwatorzy zostali obudzeni i zgromadzeni razem. Nic nie może powstrzymać mocy czasu. Quin nie będzie jednak bierną uczestniczką zdarzeń. Jest Poszukiwaczką.  W tym mrocznym świecie staje po stronie światła. Stawi czoło żądnym zemsty wrogom z przeszłości i albo ocali siebie i tych, których kocha, albo zginie, walcząc.


"On znowu się rozbije." 

To już trzeci, a zarazem ostatni tom serii Poszukiwaczka. Miałam wobec niego duże oczekiwania, bo Podróżniczka zostawiła po sobie wiele niedokończonych wątków i mnóstwo pytań. Autorka w końcowym tomie domknęła je wszystkie i to w jakim stylu! W Rozrywaczu czekało na mnie trochę niespodzianek, jak zwykle barwni bohaterowie, wartka akcja i niezwykle przemyślana fabuła. Najbardziej urzekło mnie przedstawienie bohaterów. Moje uczucia wobec nich się zmieniły. Bohater, którego udało mi się szczerze znienawidzić już pod koniec pierwszego tomu, pod koniec ostatniego, skradł mi serce. Podobnie jak samo zakończenie.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Uroboros.

Moja ocena:
9/10
    

2 komentarze: