sobota, 1 września 2018

Miłość szeptem mówiona

Tytuł: Miłość szeptem mówiona
Autor: Monika Joanna Cieluch
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 421
Wydawnictwo: Novae Res

"Wpatrzony w ciemny sufit łapczywie połykający niezwykle parne powietrze, starał się nie myśleć o tym wszystkim, co zwyczajnie odbierało mu chęci i siły na to, by wraz z pierwszymi promieniami poranka zmobilizować ciało do spontanicznego opuszczenia wymiętej pościeli i bosego powędrowania do kuchni (...)."


Margaret Megan Murphy to młoda, zbuntowana Brytyjka, która pomimo świetnego wykształcenia, wciąż przysparza babce licznych zmartwień i problemów. Meg lubi się bawić, wydawać pieniądze i pięknie wyglądać. Nie lubi zaś wiązać się z nikim poważnie ani przyznawać do swoich polskich korzeni. Pewnego dnia jednak, za sprawą ultimatum postawionego jej przez egocentryczną i upartą babkę, będzie musiała zmierzyć się z kwestią swojego pochodzenia. Pomóc ma jej w tym wyprawa do kraju przodków, gdzie dziewczynę czeka trudna szkoła przystosowania się do prawdziwego, pozbawionego luksusów życia...


"Ponad wszystko chciała móc jej pokazać,
że świat pachnie i smakuje, a to,
ile nam się uda z niego wyszarpnąć
zależy tylko od nas samych.
"


Margaret początkowo, zasypana nieprzyjemnymi obowiązkami, nie potrafi przystosować się do nowego miejsca. Nie pomaga również to, że wraz z nią w domu ciotki Heleny mieszka przystojny mężczyzna i choć Meg nazywa go szowinistyczną świnią, to nie potrafi zaprzeczyć magnetycznemu przyciąganiu, które szybko się między nimi rodzi. Czy niepokorna Margaret poradzi sobie w nowej, zupełnie obcej rzeczywistości? Czy wieś, której nazwy nie jest w stanie nawet wymówić, może stać się jej drugim domem? I czy długo skrywana tajemnica rodu Murphych wyjdzie w końcu na jaw?


"Smakowała dokładnie tak,
jak wyobrażał sobie przez długie lata
-niewinnością, słodyczą i czymś,
co trudno mu było ubrać w słowa.
" 

Miłość szeptem mówiona to debiut. Nie miałam o tym pojęcia do chwili, gdy przed chwilą o tym przeczytałam. Książka jest niesamowita. Napisana bardzo lekkim językiem, przyjemna i ciekawa, że tylko chce się ją czytać. Już od samego początku bardzo polubiłam bohaterów. Wszystkich, ale szczególnie Meg i Tomasza. W Meg zobaczyłam siebie. Dziewczyna odważna, wybuchowa i przebojowa z wrażliwą duszą, którą chowa przed światem za maską odwagi i zadziorności. Dawno już nie miałam okazji spotkać takiej bohaterki i bardzo pozytywnie mnie to zaskoczyło. W powieści ważną rolę odgrywa także Majka, dzięki której ta powieść poruszyła bardzo ważne kwestie, pokazała siłę przyjaźni i sprawiła, że ta historia stała się jeszcze bardziej wartościowa. Książka bardzo mnie poruszyła, poruszyła wszystkie moje emocje i zapadła w moje serce, na pewno na długo.

 Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

Moja ocena:
10/10 

3 komentarze:

 1. Książka już na mnie czeka i po Twojej recenzji, widzę, że będzie to bardzo dobra lektura. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Możliwe, ze kiedyś bym mogła przeczytać. Widzę, że cię poruszyła. :)
  potegaksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję pięknie i pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń