czwartek, 6 września 2018

Niewiarygidna Historia Pewnego Szkicu

Tytuł: Niewiarygodna Historia Pewnego Szkicu
Autor: Joanna Baran
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 107
Wydawnictwo: Białe Pióro
Patronat medialny: Królewskie Recenzje

"Kiedy weszli do mieszkania, zza niedomkniętych drzwi biblioteki dobiegały podniesione głosy kilku osób. Zatrzymali się w pobliżu z nadzieją, że może usłyszą coś na temat szkicu i obrazu.
Ich uszy z mieszaniny dochodzących dźwięków wyłowiły znajome parsknięcie i śmiech, przypominający rżenie konia."

Będąc w podstawówce, nie zawsze czytałam tak chętnie jak teraz. Miałam jednak etapy, kiedy siedziałam wieczorami i zaczytywałam się w wypożyczonych z biblioteki książkach przygodowych. Wspominam je teraz bardzo miło. Niewiarygodna Historia Pewnego Szkicu przywołała na powrót te wspomnienia.

  
"Trochę mi głupio-mruknęła do siebie-bo to nie ładnie podsłuchiwać." 

Niewiarygodna Historia Pewnego Szkicu to historia, która wydarzyła się naprawdę. Kinga i Robert Koralik mają zostać pod opieką babci, gdyż rodzice pragną wyjechać na kilka dni. Pech chciał, że babci również nie ma w domu, ale jest u niej studentka psychologi, która jest chętna zaopiekować się dziećmi pod nieobecność rodziców. Wszyscy zauważają brak obrazu, który był zabytkowy. Państwo Koralikowie jednak nie zawracają sobie tym głowy i zostawiają swoje dzieci pod opieką studentki. W przeciwieństwie do rodziców, Kinga i Robert, postanawiają rozwikłać zagadkę zaginionego szkicu.

  
 "Kinga wiedziała, że nie ma sensu przedłużać rozmowy z kimś, kto natychmiast zasypia."

 Niewiarygodną Historię Pewnego Szkicu czytało mi się niezwykle przyjemnie. Opowieść była bardzo ciekawa i wciągająca. Jest cieniutka, ale za to wymaga od dzieci bystrego umysłu, ciekawi i zmusza do myślenia. Pomimo że wiek dziecięcy już dawno mam za sobą wciągnęła mnie i wraz z bohaterami próbowałam odgadnąć intrygującą zagadkę. Z pewnością przypadnie młodym czytelnikom do gustu.

Ta historia wydarzyła się naprawdę. Dwójka rodzeństwa, pod opieką studentki, próbuje rozwikłać zagadkę zaginionego, niezwykle cennego szkicu należącego do babci. Ta opowieść pełna jest nie tylko zagadek, ale ciekawych i niezwykle wartościowych historii i przesłań. Pokazuje także, że każdy, nawet na co dzień może zostać detektywem.


Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Białe Pióro.

Moja ocena:
10/10  


1 komentarz: