wtorek, 4 września 2018

Sztuka Grzeszenia

Tytuł: Sztuka Grzeszenia
Tytuł oryginału: The Atr of Sinning
Cykl: Niepoprawni Uwodziciele(1)
Autor: Sabrina Jeffries
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 424
Wydawnictwo: Bis

"I wtedy zobaczył kobietę jakby zrodzoną z jego wyobraźni. Z podziwu i zaskoczenia aż zaparło mu dech. Była wspaniała. Jej suknia ze szmaragdowego jedwabiu mieniła się w blasku słonecznych promieni, jak gdyby niebiosa otworzyły się po to jedynie, żeby mu ją ukazać."

Amerykański artysta Jeremy Keane opuszcza rodzinny dom w Ameryce po utracie żony i wyjeżdża do Anglii, by w końcu móc robić to czego pragnie od dawna- malować. Odmawia prowadzenia rodzinnego interesu na rzecz pozostania w Europie pośród pięknych kobiet i kurtyzan, które go inspirują. Będąc na weselu wciąż poszukuje nowych modelek do swego prowokującego dzieła. Spotyka tam piękną Yvettę, która nie obawia się skandalu i w tajemnicy przed bratem zgadza się zostać jego modelką, by mógł ją uwiecznić na obrazie, który z pewnością wzbudzi liczne kontrowersje.

 
 "Jeśli spodziewa się pan, że wyjawię mu swoje sekrety, musi pan zdradzić mi kilka swoich."

Yvette pragnie wyjść za mężczyznę, który będzie odznaczał się intelektem i będzie cenił ją za jej mądrość i bystrość umysłów. Jak na razie jednak wszystkich uznaje za głupców i zazwyczaj odstrasza ich swoją błyskotliwością. Jest też rozważna, bo w przeszłości została oszukana i zraniona. Przyjaciel jej brata zrobił jej krzywdę wmawiając jej, że jest piękna, kiedy zależało mu tylko na jej posagu. Yvette czuje się nieatrakcyjna i chociaż pociąga ją jej malarz, nie potrafi przestać go prowokować. Musi jednak uważać, bo jest on jej jedyną szansą na zabranie jej na wyprawę do londyńskich domów publicznych, gdzie ma nadzieję natrafić na ślad zaginionej kobiety i rozwikłać rodzinną tajemnicę. 


"Twoje serce pragnie czegoś więcej niż tylko mdłej owsianki, jaką towarzystwo karmi damy o twojej pozycji." 

Chyba kiedyś już spotkałam się z twórczością Sabriny Jeffries, bo nazwisko brzmi mi znajomo, ale musiało to być kilka lat temu, bo zupełnie nie pamiętam żadnych szczegółów i nie wiedziałam czego się spodziewać po tej książce. Czułam jednak, że to będzie "to".  Autorka przedstawiła tu wiele gorących scen, które przyspieszały bicie mojego serca, i okrasiła to wszystko subtelnym humorem. Zabrakło mi jednak trochę lepszej kreacji bohaterów. Wolałabym, żeby Yvette była bardziej ognista, a Keane żywiołowy. Mimo to i tak już z niecierpliwością czekam na kolejne części.

Za książkę Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Bis.

Moja ocena:
9/10  

1 komentarz:

  1. Ta książka mnie jakoś do siebie nie przekonuje. Szkoda też, że bohaterka nie jest bardziej żywiołowa. :/
    potegaksiazek.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń