wtorek, 11 września 2018

Niezapomniane Wrażenie

Tytuł: Niezapomniane Wrażenia
Tytuł oryginału: A Lasting Impression
Cykl: Rezydencja Belmont
Autor: Tamera Alexander
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 570
Wydawnictwo: Dreams"Claire czuła taką bliskość z nim,
 jakiej wcześniej nie miała okazji doświadczyć. Wydawało jej się, że on też to czuł, choć nie była do końca pewna. Wiedziała jednak, że udało jej się zdobyć jego zaufanie i nie miała zamiaru tego zaprzepaścić."


Claire Laurent posiada niezwykły talent, który odziedziczyła po swojej matce. Potrafi przepięknie malować. Ojciec postanawia wykorzystać go do swoich celów. Najpierw matka, a kiedy ta zachorowała, Claire podrabiała dla niego liczne obrazy znanych artystów, które sprzedawał i zarabiał na tym wiele pieniędzy. Po śmierci matki i ataku na ojca, dziewczyna zmuszona jest uciekać z Nowego Orleanu do Nashville, gdzie dziewczyna zamierza zacząć nowe życie.


"Odwróciła się i zobaczyła, że patrzył na nią. A to jego spojrzenie sprawiło, że zrobiło jej się cieplej na sercu." 

Kiedy przyjeżdża do Nashville, zaczyna żyć na własną rękę. Jej drogi krzyżują się z drogami prawnika Suttona Monroego. Szybko zdobywa także pracę u najbogatszej damy w mieście. Obracając się pośród elit Nashville, artystka wierzy, że spełnienie marzenia, by wywrzeć niezapomniane wrażenie w świecie sztuki, jest na wyciągnięcie ręki… Pod warunkiem, że jej nielegalna przeszłość nie zostanie odkryta.

Unioniści zniszczyli dom Suttona i skonfiskowali ziemie, a teraz chcą jeszcze odebrać honor jego rodzinie. Prawnik jest zdeterminowany, żeby odzyskać to, co do niego należy, i naprawić wielką krzywdę, ale odkrywa prawdę, która może go kosztować dużo więcej, niż był sobie w stanie wyobrazić… łącznie z utratą kobiety, którą kocha.


"-Claire...-Głos Suttona był cichy i dawał poczucie bezpieczeństwa.- Wiesz, że możesz mi wszystko powiedzieć." 

Niezapomniane wrażenie, to cudowna opowieść o rodzącej się miłości w bogatej posiadłości Belmont, wśród dzieł sztuki i z Bogiem w tle. To opowieść o ludziach, którzy pragną na nowo rozpocząć swoje życie, którzy próbują podnieść się z upadku, o ich odwadze, by znów nauczyć się kochać, ufać i przebaczać. Autorka stworzyła powieść, w której większość jest fikcją, ale umieściła w niej historyczne postacie i starała się pokazać w nich jak najwięcej ich prawdziwych cech, a nawet wplotła w dialogi słowa z listów. Zarówno historia Claire, Suttona, jak i ich pracodawczyni, Adelicii Acklen zrobiły na mnie wrażenie. Każda z tych osób wiele przeżyła w życiu, wiele straciła i za wiele była odpowiedzialna. Ich przeszłość, tak trudna i smutna, poruszyła mnie. I bardzo mi się podobało to, że ich wzajemna obecność w życiu, potrafiła zdziałać tyle dobrego. Miała wpływ na tyle rzeczy. Ta historia pokazała mi, że osoby, które pojawiają się w naszym życiu, mają na to życie ogromny wpływ, chociaż tak rzadko zdajemy sobie z tego sprawę.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Dreams.

Moja ocena:
10/10   

2 komentarze:

  1. Super, że udaje Ci się trafiać na książki, które tak bardzo przypadają Ci do gustu.:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też polubiłam tę książkę
    a moje wrażenia zawarła w recenzji http://dlalejdis.pl/artykuly/niezapomniane_wrazenie_recenzja

    OdpowiedzUsuń