piątek, 22 kwietnia 2022

Kłopoty w raju

Tytuł: Kłopoty w raju
Tytuł oryginału:
Shelter mountain
Autor: Robyn Carr
Cykl: Virgin River (2)
Rok wydania: 2022
Liczba stron: 384
Wydawnictwo: HarperCollins


"Ta kobieta bała się wszystkich i wszystkiego, bała się też jego. Ale co się dziwić, przecież została skatowana. Nie, nie skatowana. Ona była systematycznie katowana, bo siniaki były i świeże, i dawniejsze, co poznał po barwie. Nie znał jej, była obca dla niego, ale zabiłby drania, który jej to zrobił."


John Midleton, zwany przez przyjaciół Proboszczem, po służbie w marines, poszukując spokoju osiadł w Virgin River i podjął pracę w barze u byłego przywódcy i najlepszego przyjaciela. Pewnego deszczowego wieczoru do pustego już lokalu zapukała posiniaczona kobieta z chorym dzieckiem. Proboszcz zaproponował by zatrzymała się w miasteczku i zapewnił schronienie.


 "Przyglądam się waszej trójce i myślę sobie, że byłoby strasznie szkoda, gdybyście się mieli minąć tylko dlatego, że jesteś idiotą."

Paige, uciekając przed mężem, który ją katował, dociera do Virgin River. Kobieta miszka w dawnym pokoju Proboszcza, pomaga mu w barze jako kelnerka. Początkowo nieufna, powoli odzyskuje wiarę w ludzi i zaprzyjaźnia się z niektórymi mieszkańcami miasteczka. Za ich namową stara się o rozwód, wyłączną opiekę nad synem i zakaz zbliżania. Jej życiem żądzi strach, ale wie również, że nie może się poddać, bo i tak już zbyt wiele straciła. Ponadto ma poparcie blickich, a w szczególności Proboszcza, z którym zaczyna ją łączyć coś więcej niż tylko przyjaźń.
  


 "Nie zależy mi na pieniądzach, chcę być tylko bezpieczna."

Kłopoty w raju to kontynuacja losów mieszkańców Virgin River. Tym razem głównym bohaterem jest Proboszcz. Jak już zdążyłam się poprzednio przekonać - to nie jest zwykły romans z płytką fabułą i papierowymi bohaterami. Dużo jest tu bólu i życiowych dylematów. Autorka po raz kolejny poruszyła trudny temat jakim jest przemoc w rodzinie. Nie zabrakło także wątków pobocznych z bohaterami, których zdążyłam już poznać - Mel i Jack, a także Rick i Liz. Bardzo też zainteresowali mnie sisotra Jack'a i jego przyjaciel, któych niestety nie zapamiętałam z poprzedniego tomu. Jestem ciekawa ich dalszych losów, szczególnie, że coś mi mówi, że mogą w końcu coś do siebie poczuć. Być może następna historia będzie właśnie o nich, a jeśli nie, to i tak bardzo chętnie poznam kolejną historię z Virgin River.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu HarperCollins. 


Moja ocena:
9/10
 

6 komentarzy:

 1. Ten cykl mnie ciekawi i na pewno po niego sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mogę czytać o kobietach, które dają się bić partnerowi. No chol##a mnie bierze, że są kobiety na świecie, które są z facetem, który je uderzył chociaż raz.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czuję na razie zainteresowania tą serią.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy te historie są w ciągłości i trzeba czytać kolejno, czy są niezależne od siebie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej czytać je kolejno, bo chociaż dotyczą innych osób, bo jest dużo wątków pobocznych, które swoje korzenie mają w poprzednich historiach i nie są one później wyjaśniane.

   Usuń
 5. Muszę zapoznać się z tą serią ;)

  OdpowiedzUsuń