sobota, 9 kwietnia 2022

Ślad Dymu

Tytuł: Ślad dymu
Tytuł oryginału: Smoke Bitten
Autor: Patricia Briggs
Cykl: Mercedes Thompson (12)
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 413
Wydawnictwo: Fabryka Słów


"Nie tylko zbieg okoliczności. Prześladuję Mercy, uprawiam stalking. Oczywiście, że byłem w pobliżu, bo przecież to należy do obowiązków prześladowcy. Tak w każdym razie czytałem. To moje nowe hobby."

 

Wieki temu magiczne istoty zamieszkiwały Podgórze. Teraz pozostawione samym sobie stwory zaczęły swobodnie grasować w Podgórzu, siejąc strach i spustoszenie. Jeden z więźniów magicznej krainy przedostał się do naszego świata i zaczyna powodować coraz więcej szkód.


 "Ludzie zawsze mi ostatecznie płacą, tak czy inaczej." 

Magiczna istota jest inna niż te, z którymi dotychczas Mercy miała do czynienia. Może ona przybrać kształt każdego człowieka i każdej istoty jaką wybierze, a dzięki ugryzieniu może przejąć kontrolę nad umysłem każdego, a w rezultacie do wszystkiego zmusić. Nawet do zabicia ukochanej osoby. Teraz ten potwór jest w Tri-Cities, a Mercy nie pozwoli mu skrzywdzić siebie i swoich bliskich.


 "Żartował. Ale nie do końca." 

W ostatnim czasie nieczęsto sięgam po fantastykę. Już zbyt wiele razy się przy niej męczyłam i prawie zupełnie przeszła mi na nią ochota. Istnieją jednak serie, po któe sięgam z niekłamaną przyjemnością. Do jednej z nich należy Mercedes Thompson. Nie napiszę tu nic odkrywczego - nadal uwielbiam bohaterkę i jej partnera. Fabuła nie jest specjalnie wybitna, ale wciąż potrafiła mnie zaskoczyć. Nie brakowało także humoru i wartkiej akcji, co uznałabym za znak firmowy tej serii. Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie i dzięki niej spędziłam przyjemne chwile.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Fabryka Słów.

Moja ocena:
7/10
 

4 komentarze:

  1. A ja jeszcze nie miałam nic z tej serii 😯

    OdpowiedzUsuń
  2. Okładka skojarzyła mi się z wampirzycą, która paruje na słońcu :P Póki co raczej nie dla mnie, ale cieszę się, że spędziłaś miły czas z tą książką :)

    OdpowiedzUsuń