wtorek, 4 września 2018

Nadchodzi Ciemność

Tytuł: Nadchodzi Ciemność
Autor: Karolina Sikora
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 466
Wydawnictwo: Novae Res

 "W pokoju paliło się kilka świec rozmieszczonych w różnych miejscach. W kącie było widać sylwetkę siedzącej postaci. Druga osoba stała oparta o ścianę. Między nimi widniało łóżko, na którym leżał Rafe. Nagle chłopak otworzył oczy i zaczął szybko oddychać. Był cały spocony. Siedząca obok postać zerwała się i podbiegła do łóżka."

Rafe to spokojny i ułożony chłopak. Kłótnie rodziców nie są dla niego nowością. Ta jest jednak inna, poważniejsza. Ojciec zdradził matkę, zostawia wszystkich, całą rodzinę i odchodzi do innej kobiety. Mama jest zrozpaczona, obwinia się o wszystko, a rodzeństwo zranione i zdruzgotane. Rafe czuje się zagubiony w swoim świecie, a najgorsze jest to, że poznaje inny świat, świat ze snów...


"Zabić! Wszystkich!" 

Rafe w tajemniczy sposób odkrywa świat elfów, Dallaków i Kirków. Świat, w którym ścierają się ze sobą siły dobra i zła, a jasność stara się przezwyciężyć nadchodzącą ciemność. Rafe okazuje się długo wyczekiwanym wybrańcem. Czeka go wiele niebezpieczeństw, ale stawka jest zbyt wysoka, by nie podjął się ratowania niezwykłego świata. 


"Jesteśmy jednością. Ty to ja." 

Nadchodzi Ciemność to świetna książka. Już na samym początku bardzo zaintrygował mnie opis. Miałam już okazję czytać książki tego typu, kiedy chodziłam do gimnazjum, o tym, że normalny nastolatek znajduje się w innym świecie i go ratuje. Sama chciałam kiedyś coś podobnego napisać. Sięgnęłam po tę książkę, żeby znów móc znaleźć się w takim świecie i sprawdzić czy wciąż mi się to podoba. Fabuła tej książki jest podobna do tamtych, ale tutaj jest zupełnie inny klimat. Tutaj wyczuwam większą grozę i mrok. I dobrze, bo jakby książka bardziej przypominała tamte to pewnie bym się przy niej nudziła, a ta wciąż, z każdą stroną ekscytowała mnie coraz bardziej.

To niesamowita opowieść o przeznaczeniu i walce dobra ze złem. Trochę mroczna i niesamowicie pociągająca, pełna tajemniczych istot. Daj się wciągnąć do tajemniczego świata i poznaj niezwykłą moc.  

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

Moja ocena:
9/10  

1 komentarz: