sobota, 8 września 2018

Wierna Tobie

Tytuł: Wierna Tobie
Tytuł oryginału:True to You
Cykl: Przypadki Sióstr Bradford (1)
Autor: Becky Wade
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 462
Wydawnictwo: Dreams

"W szczegółach jej wyglądu znalazł to, co już wiedział na temat jej osobowości. Nora była nowoczesna pod pewnymi względami i staroświecka  pod innymi. Jej zegarek był nowoczesny, włosy staromodne. Wydawała mu się jednocześnie kompetentna i bezbronna."

Po druzgocącym rozstaniu przed trzema laty, Nora Bradford, genealog i właścicielka osady historycznej uciekła w pracę i wyimaginowany świat ze swoich ulubionych książek i filmów. Przestała się starać o to, by zaimponować mężczyznom swoim wyglądem. Ubiera się skromnie i praktycznie, staromodnie upina włosy i stara się żyć po swojemu. Przestała też ufać Bogu w stu procentach i nie wierzy także w siebie.

  
"Okłamywał się.
Był głupcem. Gorzej niż głupcem. Flirtował z niewiernością, a to było niewybaczalne."

 Zupełnym przeciwieństwem Nory jest były komandos marynarki wojennej, John Lawson. Mężczyzna śmiało idzie przez życie czerpiąc z niego pełnymi garściami. Jest bohaterem, o którym powstała książka i film. Budzi powszechny szacunek i zachwyt. Jest też niezwykle przystojnym i uczciwym mężczyzną. Gdy mężczyzna otrzymuje diagnozę lekarską dotyczącą wady genetycznej, jest zmuszony zgłębić tajemnice swojego pochodzenia. Wynajmuje Norę do pomocy w odnalezieniu biologicznej matki. Praca ramię w ramię może pomóc tej pełnej przeciwieństw dwójce odkryć to, czego nie widać na zewnątrz, ale co, jeżeli pośród tego znajdują się również rany z przeszłości? 


"Powinnam oczekiwać od Niego cudów, ponieważ jest godny mojego zaufania."
Ta książka po prostu mnie powaliła. Nie spodziewałam się tak trudnej tematyki i tylu emocji. Patrząc na okładkę, byłam pewna, że ta historia będzie słodka. A nie była. Była trudna i poruszająca. Pokazała zło tego świata, choroby, śmierć, porzucenie, brak wiary w Boga... Pokazała też dobro i miłość, więc ta słodycz też była, wyłaniała się z tego zła. 

Historia, Nory i Johna bardzo mnie poruszyła. Ich osobowości tak zupełnie różne pokazały mi, że dwie, na pozór, zupełnie nie pasujące do siebie osoby mogą do siebie tak pasować. Pokazuje to jak Bóg potrafi połączyć ścieżki i osób i mieć dla nich plan. Poruszyła mnie także historia z przeszłości, tak bolesna i rzutująca na przyszłość. 


"Przeszłość może być wyzwaniem, natomiast przyszłość niepewnością, i to jest ok. I tak mamy tylko teraźniejszość, prawda?"

Wierna Tobie to cudowna powieść o miłości, która sprawiła, że na nowo uwierzyłam, że życie jest piękne, że Bóg ma dla nas plany i że z nim wszystko jest możliwe. Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie i z pewnością będę do niej powracać z sentymentem. 

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Dreams.

Moja ocena:
10/10
 

5 komentarzy:

 1. Chcę przeczytać tę książkę i liczę na to, że trafi w moje ręce. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo wysoka ocena, a co za tym idzie ? Muszę mieć tą książkę.
  Serdecznie pozdrawiam.
  https://nacpana-ksiazkami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. zdecydowanie muszę poszukać tej książki!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś do mnie nie przemawia. Odpuszczę sobie tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi intrygująco :)

  sunreads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń