poniedziałek, 26 lutego 2018

Przysięga Miłości

Tytuł: Przysięga Miłości
Tytuł oryginału: Love's Faithfull Promise
Cykl: Mieć odwagę, by marzyć (3)
Autor: Susan Anne Mason
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 428
Wydawnictwo: Dreams

"Przez chwilę poczuł w środku rosnące poruszenie. Jakby to było, gdyby mógł otworzyć praktykę tutaj, z dala od błędów przeszłości? Tu, gdzie jego córka rozkwitała. A potem rzeczywistość dotarła do niego, jakby ktoś wylał mu na głowę kubeł zimnej wody."

Derire jest pielęgniarką, ale marzy o byciu pediatrą. Po udarze mózgu swojej matki, studiująca medycynę młoda O'Leary musi podjąć trudną decyzję i zarzucić na jakiś czas swoją karierę, by pomóc matce. Jednak nawet ona nie jest w stanie wyleczyć chorej, ale może to zrobić pewien doktor. Derire wybiera się do niego, by przekonać go do przyjazdu do ich domu, aby zajmował się jej sparaliżowaną matką. Nawet nie spodziewa się jakie ta misja pociągnie za sobą konsekwencje.

 
Wydawnictwo Dreams


"Pragnęła ulżyć jego cierpieniu. Trzymać go w ramionach, aż zostawi to wszystko, co go wstrzymuje, by czerpać z życia pełnymi garściami."

Wdowiec, Matthew Clayborne jest lekarzem. Cały swój czas dzieli pomiędzy swoją ukochaną córeczkę,  a szpital. Nie zamierza porzucić ani jednego ani drugiego, by pomóc starszej kobiecie. Kiedy jednak okazuje się, że wyjazd mógłby pomóc ciężko chorej Phoebe, Matthew decyduje się na miesięczny wyjazd. Pomimo początkowej niechęci czuje się na Irlandzkich Łąkach lepiej niż w domu, a obie pacjentki, Phoebe i pani O'Lary wykazują zdecydowaną poprawę zdrowia. Mimo wszystko mężczyzna nie potrafi wyobrazić sobie życia z dala od dziadków dziewczynki, którzy usilnie zabiegają o opiekę nad nią."Czuł się jak łódź rzucana przez fale w czasie sztormu, tak bezsilny wobec tego, co się działo, i przerażony tym co będzie."

Derire ma już dość skomplikowanych związków z mężczyznami. Po tym, gdy niedawno rzucił ją narzeczony, przyrzekła sobie już nigdy nie powierzyć swojego serca takiemu człowiekowi. Ponadto nie zamierza zrezygnować ze swoich marzeń i szans na karierę. Matthew wciąż rozpamiętuje zmarłą żonę. Uważa, ze tylko on jest winien nieszczęścia w ich małżeństwie i postanawia już nigdy się nie żenić, by nikogo już nie skrzywdzić. Tylko dlaczego Derire wciąż gości w jego myślach?


"Jej uczucia wobec niego nie miały sensu, nie pasowały do tego, co pragnęła osiągnąć w życiu, a jednak nie umiała się z nich wyzuć."

Powieść niezwykła. Zasiała we mnie, w moich myślach takie spustoszenie, że sama nie wiem co napisać. Przyniosła ze sobą ogrom emocji, który podczas czytania, przelał się przeze mnie falą. Książka mnie oczarowała. Bohaterowie także. To nie jest jakiś tam zwykły romans, który nie ma zbyt wielkiego przekazu poza banalną miłością. Tutaj jest wiele przekazów. Ta książka pozwoliła mi zobaczyć wiele rzeczy z zupełnie innej perspektywy. Powieść cechuje przede wszystkim niezwykła mądrość i bije z niej niezachwiana wiara w Boga. Przysięga Miłości to bardzo wartościowa powieść, która potrafi potrząsnąć człowiekiem i pokazać co tak na prawdę w życiu jest najważniejsze.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Dreams.
Moja ocena:
10/10

1 komentarz:

  1. Nie słyszałam jeszcze o tej książce. Dopiszę ją do swojej listy. ;)

    OdpowiedzUsuń