niedziela, 4 lutego 2018

Przedpremierowo: Tylko Pocałunek

Tytuł: Tylko Pocałunek
Tytuł oryginału: Just a Kiss
Cykl: Summer harbor (3)
Autor: Denis Hunter
Data premiery: 6.02.18
Liczba stron: 336
Wydawnictwo: Dreams


"Popatrzył na jej usta i przez dłuższą chwilę nie mógł oderwać od nich oczu. Na wspomnienie pocałunku poczuł falę gorąca płynącą od klatki piersiowej ku szyi i twarzy. W końcu odwrócił wzrok, żeby Paige się nie zorientowała."

 

Riley kocha się w swojej przyjaciółce z dzieciństwa od wielu lat. Kiedy dziewczyna zakochuje się w jego bracie, on woli obóz szkoleniowy w armii niż przyglądanie się, jak wyśniona dziewczyna znajduje szczęście u boku innego. Po roku Paige już jest wolna, a Riley postanawia zawalczyć o jej serce. Wszystko jednak rozpada się, gdy wybuch miny czy z niego kalekę. Podczas wypadku, mężczyzna, traci nogę. Jest zmuszony do ciężkiej rehabilitacji, by móc mieć protezę. Wie jednak, że pomimo niej wciąż będzie kaleką. Nagle Paige staje się nieosiągalnym marzeniem. Postanawia z niej zrezygnować, by nie być dla niej ciężarem do końca życia. Postanawia wydobrzeć i jak najszybciej wyjechać z rodzinnego miasteczka, by móc się od niej zdystansować. Przewrotny los ma jednak inne plany... Okazuje się, że okres rekonwalescencji będzie musiał spędzić pod dachem przyjaciółki...


"Wyraziste błękitne oczy pełne smutku, zmartwienia i tego wszystkiego, czego chciał jej oszczędzić."

Paige z radością bierze na siebie opiekę nad serdecznym przyjacielem. Kiedyś to on wiele dla niej zrobił, zawsze mogła liczyć na jego pomoc. Teraz pragnie mu się odwdzięczyć. Riley jednak zdaje się nie chcieć tej pomocy. Ich relacje są napięte, czasami do granic możliwości. Dziewczyna nie wie co z tym zrobić. Riley to jej najlepszy przyjaciel i pragnie dla niego jak najlepiej. Wkrótce też zaczyna dostrzegać jak pociągającym jest mężczyzną. Stara się jednak nie dopuszczać do siebie tej myśli, o wie, że to wszystko, by zepsuło, bo przecież są przyjaciółmi...


"Wszelkie wątpliwości co do jej uczuć znikły momentalnie, gdy tylko objął ja ramionami. Tu był jej dom." 

Książka niezwykle wciągająca już od pierwszych stron. Od samego początku zakochałam się w bohaterach. Riley, kochający swoją przyjaciółkę od tylu lat od razu zmiękczył moje serce. Nie potrafiłam pogodzić się z jego wyborem zaciągnięcia się do wojska. Tak bardzo było mi go żal, że spotkała go taka tragedia. Tak samo uwielbiam Paige, szczególnie, kiedy przestała patrzeć na Riley'a tylko jako na przyjaciela. Trochę się z nią utożsamiałam, bo sama ostatnio przestałam patrzeć na swojego przyjaciel tylko jako na przyjaciela i bardzo dobrze rozumiałam jej rozterki. Książka w przepiękny sposób opowiada zarówno o przyjaźni jak i o miłości. Już od dawna żadna książka tak do mnie nie przemówiła i nie wywołała tylu emocji.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Dreams.

Moja ocena:
10/10  

4 komentarze:

 1. Zaciekawiłaś mnie tym tytułem, będę polować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo wysoka ocena tej pozycji, więc musi być ona naprawdę ciekawa. Koniecznie dlatego zapisuję tytuł i czekam na premierę.
  Serdecznie pozdrawiam.
  www.nacpana-ksiazkami.blogspot.de

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam jedynie jedną książkę autorki, ale bardzo mi się podobała, więc z chęcią poznam kolejne jej historie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Może ta historia przypadnie mi do gustu.
  Dam jej szansę.

  Pozdrawiam,
  toukie z http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com 💘

  OdpowiedzUsuń