niedziela, 26 lipca 2020

Dwie Księżniczki z Bamarry

Tytuł: Dwie Księżniczki z Bamarry
Tytuł oryginału: The Two Princesses of Bamarre
Autor: Gail Garson Levine
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 312
Wydawnictwo: Poradnia K

"Z krainy spustoszonej
Do kraju wciąż dzikiego,
Pełnego tak potworów,
Gromadę obszarpaną
Tam młody Drualt wiódł.
Wramionach swych ostrożnie
Niósł Bruce'a,
Królewicza,
Bamarry pierwszego pana."

W Bamarrze żyją dwie siostry księżniczki: Addie i Meryl. Różnią się od siebie jak ogień i woda. Addie jest bardzo nieśmiała i boi się wszystkiego, a w szczególności pająków. Natomiast Meryl jest jej zupełnym przeciwieństwem. Jest niesłychanie odważna i waleczna. Zapowiada, że uwolni królestwo od wszelkich stworów, chorób i zła...


"Ona umiera i ty umierasz."

W królestwie panuje Szara Śmierć, na którą wszyscy umierają. Według przepowiedni lekarstwo na nią znajdzie się, kiedy tchórze staną się odważni, a na całą Bamarrę spadnie deszcz. Kiedy zachoruje Meryl, Addie, mimo swojego strachu, wyruszy na wyprawę w poszukiwaniu lekarstwa, by uleczyć ukochaną siostrę. Czy wystarczy jej odwagi, by zmierzyć się z wieloma przeciwnościami?

  
"Dziewczyna w lustrze mogła rządzić królestwem." 

Dwie Księżniczki z Bamarry to taka bardzo uniwersalna powieść dla czytelników w każdym w wieku z cudownym przesłaniem. Każdy mały czytelnik będzie się nią zachwycał, bo jest tam dużo magicznych artefaktów. Natomiast starsi czytelnicy będą mieli szanse przypomnieć sobie życiowe wartości, jakimi są poświęcenie się dla drugiej osoby i chęć niesienia pomocy. Książka niesie ze sobą spokój i skłania do refleksji. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć. 

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Poradnia K. 

Moja ocena:
8/10   

2 komentarze:

  1. Sama nie wiem. Nie czuję się przekonana do tej książki. Ważne, że tobie się podobała. Ja może za jakiś czas ją sprawdzę.

    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobrze, że odnajdziemy w książce tak ważne życiowe wartości. 😊

    OdpowiedzUsuń