poniedziałek, 20 lipca 2020

Paryż

Tytuł: Paryż
Tytuł oryginału: Visual Explorer Guide: Paris
Autor: Alastair Horne
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 223
Wydawnictwo: Alma Press


"Poczynając od wysokiej na 324 metry Wieży Eiffla po ciągnący się pod ulicami labirynt katakumb, Paryż jest pełen zachwycających obiektów świadczących o skomplikowanych i często burzliwych dziejach miasta."

Nie wiem czy wiecie, ale poza książkami, a może nawet bardziej niż książki, kocham podróże. Ciągle szukam nowych miejsc i odkładam pieniądze na nowe wycieczki te mniejsze i te większe. Jak na razie nie byłam w wielu miejscach za granicą, ale chciałabym to zmienić Paryż jest na mojej liście miejsc, które chciałabym zobaczyć.


"Paryż pokazuje swoje prawdziwe oblicze po zmroku, kiedy sztuczne światło zalewa swoim blaskiem miasto."

Wszyscy wiemy, że Paryż jest miastem zakochanych, miastem artystów i dobrego jedzenia. Piękne, malownicze uliczki, mnóstwo mostów, kolorowe stragany z kwiatami. Aż chciałabym się tam teraz przenieść sprzed komputera... Przewodnik po Paryżu oprowadza nas właśnie po tych wszystkich pięknych miejscach...


"Poznamy muzea, galerie, pomniki i rzeźby, a za ich pośrednictwem dowiemy się więcej o przeszłości Paryża."

Ten mały przewodnik to mnóstwo pięknych zdjęć, ale i nie tylko. Można znaleźć w nim... wszystko. Posiada wszelkie istotne informacje. Przedstawione są w nim zwyczaje Paryżan, ale także i turystów, polecane restauracje, kafejki, grobowce znanych ludzi, miejsca, które ci ludzie odwiedzali, bądź byli z nimi związani, ciekawe miejsca, jak nadziemne metro, kolejka linowo - terenowa, brukowana uliczka, która często jest scenerią kryminałów, a do tego wiele wiele innych. Ten fotoprzewodnik pozwala z miejsca przyjrzeć się najbardziej fascynującym miejscom w tym mieście. Jeśli wybieracie się do Paryża, albo chcecie go lepiej poznać, to zdecydowanie polecam.

Za przewodnik serdecznie dziękuję Wydawnictwu Alma Press.

Moja ocena:
9/10

5 komentarzy:

 1. Lubię takie krajoznawcze wycieczki książkowe. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie się prezentuje. ;)
  Pozdrawiam serdecznie ♥♥
  Nie oceniam po okładkach

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam już oo tym przewodników. Twoja opinia potwierdza tylko zdania innych.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym kiedyś odwiedzić to miasto, chociaż dużo bardziej mam ochotę wrócić do Brukseli.

  OdpowiedzUsuń
 5. BYłam w Paryżu i powiem tak... nie zachwycil mnie. To co się rzuca na pierwszy rzut oka to mnóstwo ludzi i śmieci. Jeżeli juz tam jechać to w miesiącach nie-wakacyjnych ;)

  OdpowiedzUsuń