piątek, 10 lipca 2020

Zdrowo, słodko, z miłością

Tytuł: Zdrowo, słodko, z miłością
Autor: Agnieszka Nitsu
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 263
Wydawnictwo: Bis


"Musisz wziąć odpowiedzialność za swoje życie i przestać obwiniać innych za swoje niepowodzenia. Pamiętaj, że żadna osoba, miejsce czy rzecz nie sprawują władzy nad tobą. Tylko twoje myśli i słowa budują twoją teraźniejszość i przyszłość. Żadna inna siła na świecie nie ma równie głębokiego wpływu na twoją rzeczywistość jak moc myśli w twojej głowie."


Od dawna wiemy, że słodycze kupowane w sklepach nie są zdrowe. Ciężko jednak im się oprzeć, a nie zawsze nas stać, by pójść do cukierni na ciasto i za kawałek niego zapłacić ok 10 zł. A i wtedy nie zawsze możemy liczyć na zdrowy deser. A przecież możemy sami sobie stworzyć przepyszny deser pełen zdrowia i słodkości i to znacznie taniej.

  
"Bądź dla siebie dobra." 

Zdrowo, słodko, z miłością zawiera przepisy przeróżnych słodkości: ciasta, tarty, babki, brownie, koktajle, napoje, ciastka, babeczki, muffiny, budynie, babeczki, lody, pieczone owoce... No pyszności, słodkości w różnych kategoriach, a to wszystko opatrzone takimi zdjęciami, że na ich widok aż ślinka cieknie. 

  
"Spełniaj swoje marzenia."

Zdrowo, słodko, z miłością zaczyna się trochę jak poradnik, bo kilkanaście początkowych stron zawiera rady i mnóstwo ciepłych słów skierowanych do czytelnika. Było to dla mnie zaskoczeniem, bo nie spodziewałam się czegoś takiego, ale bardzo miłym zaskoczeniem. A co do samych przepisów..., to już nie mogę się doczekać kiedy ich wypróbuję i jestem przekonana, że słodkości będą smakowały tak jak sobie to wyobrażam patrząc na zdjęcia.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Bis.

Moja ocena:
10/10

4 komentarze:

 1. Bardzo lubię takie publikacje. I chyba nawet wiem, komu kupię ją na prezent:) Dzięki za inspirację!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja uwielbiam piec ciasta, ciasteczka itp rzeczy, więc to idealna książka dla mnie.
  Satysfakcja z ich samodzielnego zrobienia jest o wiele większa niż przy kupnie.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie zawsze chodzi o to, żeby było zdrowo i słodko, więc jeśli znajdę to połączenie w tej książce, to jestem na tak. 😊

  OdpowiedzUsuń