środa, 8 lipca 2020

Oddaj to morzu

Tytuł: Oddaj to morzu
Autor: Joanna Sykat
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 240
Wydawnictwo: Prozami


"Obchodziła dom, jakby miała już do niego nie wrócić. Trzy dni temu weszła tu tak po prostu, bez większego zainteresowania, a dziś przeciągałaby te miniwakacje w nieskończoność. Dom Andrzeja miał urok letniskowych domów, był jednak dużo większy od tych standardowych."


Zazdrość, zemsta, zdrada. I rodzinna tajemnica w tle. Czy siostrzane relacje mogą być jeszcze bardziej skomplikowane?*   


"Księżyc nie daje mi spać." 

Nadwątlone więzy rozluźniają się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że 40-letnia Anka wzięła niespodziewany cichy ślub. Dopiero po fakcie pragnie przedstawić bliskim wybranka i z tej okazji organizuje spotkanie w rodzinnym domu nad morzem. Młodsza siostra, Ewa, niechętnie przyjmuje zaproszenie. Dawne urazy, gdy Anka odbiła jej chłopaka, wciąż żywo ranią. Kiedy więc w umyśle Ewy pojawia się myśl, by w ramach zemsty na siostrze uwieść jej męża, sprawy zaczynają się komplikować. Czy ten przystojny, dojrzały mężczyzna zdoła oprzeć się urokowi zbuntowanej Ewy? Jakie sekrety wyjdą na jaw, gdy Ewa zacznie kruszyć stabilny związek siostry? Czego potrzeba, by po latach ukrywania bolesnych praw, odnaleźć wreszcie spokój?*


"Patrzyła na zdjęcie, usiłując coś z tego zrozumieć." 

Dwie kobiety, a do tego nielubiące się siostry i jeden mężczyzna. Do tego mnóstwo zazdrości i ran z przeszłości. Można by powiedzieć, że mieszanka wybuchowa. I rzeczywiście mnóstwo tu dramatów, mnóstwo trudnych tematów i ciężkich chwil. Ale mimo to jest tu lekkość i taki kobiecy klimat. Mnóstwo tu komplikacji i wiele rozbudowanych wątków i dobrych opisów. A przede wszystkim ogromny wachlarz emocji. Oddaj to morzu to słodko - gorzka opowieść, przy której można się wzruszyć i spędzić leniwy dzień przy czytaniu.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Prozami.

Moja ocena:
8/10

*opis wydawcy   

2 komentarze:

  1. Po ten tytuł na pewno sięgnę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli się nie mylę jest to drugie wydanie tej książki. Tytuł już mam zapisany.

    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń