sobota, 11 lipca 2020

Wojowniczka

Tytuł: Wojowniczka
Tytuł oryginału: The Lion's Daughter
Autor: Loretta Chase
Cykl: Rozpustnicy (1)
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 472
Wydawnictwo: Bis


"Po prostu jestem głupią, leniwą ćmą, machającą bez sensu skrzydłami. Ty zaś jesteś głownią, wybuchającą co rusz płomieniem. Głupia ćma dostrzega jasny, piękny płomień i rusza wprost do niego. Nie myśli o konsekwencjach, choć jest na tyle dorosła, że powinna być ich świadoma."

Esme Brentmor jest córką nieżyjącej już Albanki i wydziedziczonego przez rodzinę angielskiego arystokraty. Chcąc przedostać się do Anglii, podróżuje przez swoją ukochaną Albanię w towarzystwie przystojnego uwodziciela lorda Variana Edenmonta. By uniknąć kłopotów, możliwości rozpoznania i niechcianych zalotów, dziewczyna udaje chłopca...


"Wrażliwą? Twoje kamienie są bardziej wrażliwe."

Jej fortel nie trwa długo i wychodzi na jaw, że jest kobietą. Jest drobna, odważna i nieokiełznana. Zdaje się tez o wiele młodsza, jednak to nie potrafi ostatecznie ostudzić zapędów lorda Edenmonta, który coraz bardziej jej pragnie. Podróż obfituje w niebezpieczne przygody i emocjonalne pułapki, z których próbują się wydostać.


"-Słyszę jak myślisz - zauważył ponuro. - Co prowadzi do kłopotów."

Jest to jedna z wielu książek autorki, które przeczytała i zarazem najsłabsza z nich. Nie jest zła, ale najmniej przypadła mi do gustu. Była trochę... ciężka. Było tu też mnóstwo intryg, w których się pogubiłam i kompletnie ich nie rozumiałam, co trochę mi przeszkadzało. Ta powieść jest zupełnie inna niż książki Chase, z którymi spotkałam się do tej pory. Fabuła osadzona jest głównie w Albanii, która rządzi się zupełnie innymi prawami, ma inne obyczaje, a także i bohaterka jest trochę inna. Esme jest chłopczycą. Potrafi walczyć jak mężczyzna, wyjmować kule z ciała, kiedy inni chcą amputować kończynę. Taka kobieta robi wrażenie, jednak... ja wolę te typowo londyńskie, bądź francuskie bohaterki, które nie są aż tak waleczne.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Bis.

Moja ocena:
8/10

3 komentarze:

 1. Ja jeszcze nie czytałam żadnej książki, te autorki, a lubię powieści pełne intryg, więc może dam jej szansę.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze się zastanowię nad lekturą tej książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak fabuła wydaje się niesamowicie wręcz ciekawa, to twoje określenie książki jako "ciężkiej" trochę studzi mój zapał. Podobnie jak fakt, że się można pogubić w intrygach. Zastanowię się jeszcze. :)

  OdpowiedzUsuń