piątek, 11 grudnia 2020

Bentley

Tytuł: Bentley
Autor: Melanie Moreland
Cykl: Prywatne imperium (1)
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Editio


"- Chcę kawy i chwili spokoju, by przeczytać gazetę. Idź. - Wziąłem magazyn i otworzyłem drzwi. - Znam wiele ruchów przydatnych w samoobronie, sam mnie trenowałeś. Jeśli ktoś podejdzie do mnie z kubkiem kawy, na pewno dam mu radę."


Bentely, spięty, chłodny i formalny jest liderem grupy wśród najbliższych przyjaciół. Bogaty, typowy biznesmen, podąża wyznaczoną przez siebie ścieżką. Nie lubi zmian, każdy dzień wygląda u niego tak samo, do dnia, gdy poznaje Emmy, dziewczynę, która wywróci cały jego świat.

   


"Och, kolejny czaruś!"

 Emmy jest zupełnym przeciwieństwem Bentleya. Wychowała się w samotności. Życie nauczyło ją, że może polegać tylko na sobie, bo wszyscy, których kocha, odeszli. Boi się zaufać i przywiązać. Mimo to potrafi być otwarta na zwykłe znajomości, jest do bólu szczera i sympatyczna. Właśnie tym wprowadziła w życie Bentleya trochę światła i sprawiła, że zapragnął zmiany.


 "Zawsze."

Jeśli dobrze mnie znacie, to wiecie, że uwielbiam romanse i czytam ich całkiem sporo. I właściwie to nie mam jakichś większych wymagań co do nich, podoba mi się większość, po które sięgam, a w połowie jestem zakochana. Tym razem jednak książka mnie nie oczarowała. Czytało mi się ją całkiem przyjemnie, ale nie było "tego czegoś". Nie zżyłam się też z bohaterami, byli obojętni. Mieli swoją przeszłość, róże typy osobowości, ale dla mnie byli papierowi, wręcz przeźroczyści. Z całą historią uporałam się dosyć szybko, ale większych emocji, który w ogóle nie poczułam.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Editio.

Moja ocena:
5/10 

7 komentarzy:

 1. Uważam, że jeśli w książce nie czuję się emocji, to nie warto jej czytać, więc podziękuję. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. W takim razie daruję sobie. Nawet na czytanie w podróży...

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasu na nią nie zamierzam tracić, zupełnie do mnie nie przemawia

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasami warto się rozerwać przy takiej lekturze. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o niej i widzę, że dużo nie straciłam.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytuję romansów i erotyków, bo to zupełnie nie moje klimaty. Aktualnie wolę fantastykę, literaturę piękną i szeroko pojętą literaturę faktu.

  OdpowiedzUsuń