poniedziałek, 21 grudnia 2020

Tamta Kobieta

Tytuł: Tamta kobieta
Tytuł oryginału: The Other Mrs.
Autor: Mary Kubica
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 352
Wydawnictwo: Poradnia K"Zniknęłam tej nocy, kiedy Will poznał Sadie. Przepełniał mnie gniew i wstręt do samej siebie. Ale nie mogłam wiecznie trzymać się z dala od Willa. Cały czas o nim myślałam. Był zawsze w mojej głowie, wystarczyło tylko mrugnąć."

Sadie i Will liczą na nowy początek w nowym miejscu. Poturbowani rodzinnymi przejściami przeprowadzają się z Chicago do małego miasteczka w Maine. Pod ich opiekę trafia osierocona siostrzenica, która nie pała do nich sympatią i niczego im nie ułatwia.


"Śledziłam go całymi dniami, by wreszcie pokazać się w chwili, gdy najmniej się mnie spodziewał."

Niedługo po przeprowadzce zostaje zamordowana ich sąsiadka. W lokalnej społeczności zaczyna panować strach i podejrzliwość. Sadie zaczyna zagłębiać się w mroczną tajemnicę tamtej nocy. Jaką tajemnicę odkryje?


"Pamiętasz mnie?"

Zazwyczaj sięgam po romanse, młodzieżówki, fantastykę czy obyczajówki. To jest drugi kryminał w życiu, który przeczytałam. Jak wrażenia? Książka mnie rozwaliła. Jest tu wielowątkowość, do końca nie można przewidzieć co się wydarzy, kto jest zabójcą, ani kim są tajemnicze postacie i jaką odgrywają rolę. Cały czas towarzyszył mi klimat strachu i grozy. Na uwagę zasługuje bardzo szczegółowa kreacja bohaterki pod względem psychicznym. Cała książka była ciekawa, ale to co było na końcu... Rozwiązanie wszystkich zagadek spadło na mnie jak bomba. Obaliło wszystkie moje teorie i przypuszczenia, to było dla mnie niesamowite zaskoczenie i dostarczyło mnóstwo emocji. 

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Poradnia K.

Moja ocena:
8/10

4 komentarze:

 1. Czytałam tę książkę i również ją polecam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, że ksiażka nie jest przewidywalna i wprowadza w klimat! Zapiszę sobie tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uuuu aż taka dobra? W takim razie koniecznie zapisuję tytuł!
  Aromatycznych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
 4. Thrillery to ja lubię, na pewno przeczytam! Wesołych świąt ;)

  OdpowiedzUsuń