poniedziałek, 7 grudnia 2020

Zapomniana Piosenka

Tytuł: Zapomniana Piosenka
Autor: Agata Bizuk
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Dragon


"Zawsze będziesz dla mnie ważna, najważniejsza na świecie. Mam wrażenie, że nie zdążyłem ci powiedzieć, jak bardzo cię kocham. Zawsze będę tęsknił. Dziękuję ci, że byłaś. Jestem pewny, że ciągle jesteś, słyszysz mnie i czuwasz nade mną. I proszę cię, bądź."

 

Dominik stracił mamę będąc dzieckiem. Powiedziano mu, że nie żyje, ale nigdy nie potrafił w to do końca uwierzyć. Wychowywał się w domu dziecka. Teraz ma 20 lat i nadal pragnie odnaleźć swoją mamę. Nie ma pewności czy rzeczywiście zmarła, czy go porzuciła. Przez to, że zawsze był sam, nie do końca potrafi się otworzyć na innych. Jednak w głębi serca jest dobrym człowiekiem i pragnie nieść dobro i kochać innych.


 "Na zawsze zostaniesz dla mnie największą bohaterką."

Pan Ksawery po śmierci żony i wyprowadzce syna za granicę został sam. Szykuje się do Wigilii, którą ma spędzić w pojedynkę. W wyniku zbiegu okoliczności, kiedy łamie nogę i wymaga opieki, zyskuje nowych wnuków, córkę sąsiadów i jej chłopaka Dominika.Jego jedyny syn, nie ma dla niego czasu i nie zamierza zająć się starym ojcem. Dominik traktuje Ksawerego, jak dziadka, którego nigdy nie miał, a Ksawery ma w chłopaku oparcie i zapewnioną pomoc.


 "To dla ciebie zawsze starałem się być dobrym człowiekiem."

Zapomniana Piosenka to idealna powieść na święta, dla tych, którzy chcą przeczytać coś co ich wzruszy i poruszy ich serca. To nie jest słodka czy zabawna historia. To historia o stracie, tęsknocie i samotności, trochę gorzka, ale nie pozbawiona miłości. Powieść jest bardzo melancholijna i dojrzała. Początkowo wydawała się zwyczajna, ale później oczarowała mnie, wzruszyła i... czułam smutek, ale też wątpiłam, że gdzieś czai się dobro i nadzieja, bo taki chłopak jak Dominik, nie mógł zostać sam, podobnie jak pan Ksawery, uroczy i pełen ciepła człowiek. Jak dla mnie, idealna powieść na świąteczny czas.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Dragon.

Moja ocena:
9/10
 

4 komentarze:

 1. To jest jedna z książek, z którą chciałabym spędzić świąteczny czas.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam świąteczne ksiażki :) Może się na tą skuszę bo wydaje mi się, że spodoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam i byłam w ocenie bardziej surowa. Mi średnio się podobała. No ale, tak to jest, że jednym podoba się bardziej a innym mniej:)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki…ech. Byle do Świąt;)

  OdpowiedzUsuń