niedziela, 20 grudnia 2020

Ostatnia Siostra

Tytuł: Ostatnia Siostra
Autor: Mika Wing
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 288
Wydawnictwo: Novae Res


"W mroku próbowała znaleźć choćby najmniejsze światła świec w pobliskich oknach, jednak na próżno. Jedyny blask, jaki dojrzała, obróciwszy się w stronę stołu, dawał szklany witraż leżący przy blacie. Oparła ręce i podniósłszy się, stanęła chwiejnie na nogach. Spoglądając na swoje dłonie, zauważyła coś, co wprawiło ją w osłupienie."

 

Goye chce tylko jednego: za wszelką cenę odnaleźć swoje siostry, których byty cielesne i duchowe dawno temu odłączyły się od siebie i rozproszyły. Znajdują się w zupełnie innych czasoprzestrzeniach. Goye jest w stanie poświęcić wszystko i wszystkich, by tylko osiągnąć swój cel. 

 


"Nie pozwolę już nikomu cię skrzywdzić."
 
Goye, podczas poszukiwań, które trwają tysiące lat, przemierza Ziemię, która nie zawsze wygląda tak jak teraz. Wygląda zupełnie inaczej, nieprawdopodobnie, ludzie wyglądają zupełnie inaczej, mają zupełnie inną kulturę. Podczas poszukiwań, Goye poznaje wielu z nich, którzy mogą jej pomóc. Jednak każdy krok, który przybliża ją do osiągnięcia celu wymaga poświęcenia...
 

"Zjawiam się w każdym miejscu związanym z nią."

Ostatnia Siostra to polska powieść sf. Początkowo poznajemy różne rozdziały, różne historie, które nie mają ze sobą nic wspólnego, dopiero później zaczyna się wszystko łączyć w logiczną całość. I bardzo właśnie denerwowało mnie to, że tak długo wszystko było niejasne, wiele razy się gubiłam, niewiele rozumiałam, wszystko było takie poplątane i nawet byłoby ok, gdyby nie trwało tak długo. Później za to, kiedy się historie połączyły, to była zachwycona, szkoda jedynie, że tak długo musiałam na to czekać.
 
Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

Moja ocena:
6/10

6 komentarzy:

 1. That book look interesting. Thank you for sharing.

  New Post - https://www.exclusivebeautydiary.com/2020/12/elemis-gentle-rose-exfoliator.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Okładka jest hipnotyzująca, ale historia do mnie nie przemawia. Przeczytam, jeśli sama wpadnie w moje ręce ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy raz czytam o tej książce, ale nie planuję po nią sięgać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Tym razem raczej nie dla mnie, choć jeśli książka wpadnie mi w ręce to zobaczę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Okładka piękna, ale historia mnie nie zaciekawiła, więc raczej po nią nie sięgnę.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń