sobota, 19 grudnia 2020

Republika Smoka

Tytuł: Republika Smoka
Tytuł oryginału: The Dragon Republic
Autor: Rebecca F. Kuang
Cykl: Wojna Makowa (2)
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 792
Wydawnictwo: Fabryka Słów"
Czasami człowiek całe życie traci, uganiając się za ułudą, która tylko udaje prawdę, a potem nagle sobie uświadamia, że jest pieprzonym durniem i jeśli posunie się w swojej pogoni choć krok dalej, utonie."


Gniew. Gniew zmieniający duszę w rozszalały ogień, którego nigdy nie da się ugasić. Oto cały świat Rin. Chwyciła los za gardło i wyrwała mu z trzewi swoją przyszłość- dostała się do Akademii Sinegardzkiej a potem dalej, dzień po dniu, walczyła by ją skończyć. Tylko po to, by patrzeć, jak jeden po drugim umierają jej przyjaciele. By oglądać góry usypane z trupów swoich rodaków. By stać się istotą, zdolną spalić cały naród najeźdźców w akcie niewyobrażalnej zemsty.*

 


"Trącił czoło Rin wargami i raz jeszcze ugodził jej plecy sztyletem."


Teraz nie zostało jej nic, prócz odwetu na ostatniej zdrajczyni - Cesarzowej Su Daji. Oraz ciągłej walki z Feniksem, który nieustająco żąda ofiar. W chwili, gdy mu się podda, jej ciało stanie się ledwie narzędziem i będzie palić wszystko i wszystkich. A gdy cały świat zamieni się w popiół, Rin sama zamarzy o śmierci.*

 


"Gdy się nad tym zastanowić, byli do siebie bardzo podobni. Zbyt młodzi, jak na posiadaną moc, nawet połowicznie nie przygotowani do ról, jakie wyznaczył im los."

Seria Wojna Makowa cieszy się sporą popularnością, a ja, niestety, przespałam pierwszy tom i sięgnęłam dopiero po drugi. Powieść została napisana przez młodą autorkę, ale nie brakuje w niej powagi i dojrzałości. Mnóstwo tu śmierci, honorowej śmierci, bólu, trudnego oblicza wojny. Zostało to przedstawione w taki sposób, że zmusza do refleksji, nie jest to tylko pusta fabuła, ale niesie ze sobą prawdziwe emocje. Dokładne opisy pozwalają niemalże przenieść się w sam środek akcji. Książka została bardzo dobrze napisana. Jest to grube tomiszcze, a dosłownie się przez nie płynie, nawet nie czuć czasu podczas czytania kolejnych stron. Przeczytanie tej książki było prawdziwą przyjemnością.

 Moja ocena:
8/10

*opis wydawcy

5 komentarzy:

 1. Grafika okładki książki podbiła moje serce. Historia jest również interesująca… Wyobraziłem sobie scenę, w której cesarzowa Su Daji zostanie zaatakowana.
  Dziękuję za twoją rekomendację. Pozdrowienia z Indonezji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka nie dla mnie, ale recenzja bardzo ciekawa. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki z tej serii "chodzą" za mną już od dłuższego czasu i w końcu pewnie sięgnę przynajmniej po pierwszy tom - tak z czystej ciekawości.

  OdpowiedzUsuń
 4. To jednak nie jest ksiażka w moim guście ale okładka ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń