piątek, 18 grudnia 2020

Enola Holmes

Tytuł: Enola Holmes. Sprawa Złowieszczych Bukietów
Tytuł oryginału:
The Case of the Bizarre Bouquets
Autor: Nancy Springer
Cykl: Enola Holmes (3)
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 194
Wydawnictwo: Poradnia K

 

"Wciąż nie mogłam się pogodzić z faktem, że większość osobników płci przeciwnej to skończone durnie. A jednak doświadczenie kazało mi uznać, że na widok ładnej kobiety panowie zamieniają się w osły."

 

Enola wciąż ukrywa się przed braćmi i ciągle zmienia wcielania, by jej nie rozpoznali. Okazuje się, że poczciwy współpracownik i przyjaciel jej brata Sherlocka, doktor Watson znika. Enola zdążyła go poznać i polubić, bo okazał jej dobre serce. Enola postanawia pomóc w poszukiwaniach, mimo że obawia się podstępu.

 


"- Zawsze wierna sobie - stwierdziłam surowo. - Zawsze będąca tym, kim teraz jestem. Buntowniczką, marzycielką."
 
Enola musi znaleźć przebranie, którego jeszcze nie używała i takiego, o które nie będą jej podejrzewali bracia. Postanawia stać się pięknością. Wybiera się w odwiedziny do żony doktora i tam trafia na ślad - bukiet z przedziwnymi kwiatami. Sherlock je ignoruje, ale Enola wie, że kwiaty posiadają wiele symboli. Czy to doprowadzi ją do doktora?


 "Miasto, które podobnie jak ja nie może się zdecydować, jakie oblicze pokazać światu." 
 
Enola to młoda bohaterka, którą uwielbiam. Podziwiam ją za jej spryt, przebiegłość, samodzielność i bystry umysł. To jest niesamowite jaka ona jest cudowna, potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji i widzi to co niewidoczne dla innych. Uwielbiałam ją już wcześniej, ale teraz cenię sobie ją jeszcze bardziej. Ta historia jest jeszcze lepsza od poprzedniej. Przeczytałam ją w zawrotnym tempie i chciałam jeszcze. Historie stworzone przez Nancy Springer sprawiają, że chce się ich coraz bardziej. Już nie mogę się doczekać, aż przeczytam kolejną historię, jeśli oczywiście się pojawi.
 
Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Poradnia K.
 
Moja ocena:
10/10
 

3 komentarze:

  1. Czytałam i również bardzo mi się podobało! Też czekam na czwartą część. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Hej oglądałam osttatnio ekranizację świetna.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie znam tej serii, więc być może jeszcze wszystko przede mną. 😊

    OdpowiedzUsuń