środa, 28 lutego 2018

Przedpremierowo: Zapytaj Astronautę

Tytuł: Zapytaj astronautę
Tytuł oryginału: Ask an Astronaut. My Guide to Life in Space
Autor: Tim Peake
Data premiery: 15.03.18
Liczba stron: 262
Wydawnictwo: Kobiece

"Stacja kosmiczna jest zbudowana z szeregu hermetycznych modułów pełniących rolę laboratoriów naukowych, portów dokujących, śluz powietrznych i segmentów mieszkalnych. Wszystko to spaja "kratownica"  pełniąca rolę kręgosłupa stacji kosmicznej."

Interesuję się kosmosem od kiedy tylko pamiętam. Od dziecka uwielbiałam spoglądać w niebo i podziwiać gwiazdy. Moja miłość do kosmosu z czasem tylko wzrosła. Najpierw zakochałam się w Gwiezdnych Wojnach, potem całymi wieczorami, szczególnie zimowymi, obserwowałam niebo. Od niedawna zakochana jestem w Dworze Nocy. I od tej pory wszystko co związane z niebem, gwiazdami, wprawia mnie w wielkie zainteresowanie. Dlatego też kiedy miałam okazję sięgnąć po Zapytaj Astronautę, zrobiłam to bez wahania.

  
"Najbardziej romantyczna teoria głosi, że zapach przestrzeni kosmicznej to woń gasnących gwiazd.

Pewnie wiele osób spoglądając w niebo zastanawia się jak naprawdę tam jest. Ostatnio też bardzo popularny stał się filmik samochodu z kosmosie. Mało kto ma możliwość przekonania się na własnej skórze jak to jest być w kosmosie i jakie to uczucie, co temu towarzyszy. Mamy natomiast możliwość dowiedzenia się tego od kogoś kto już tam był. Tim Peake dzieli się z nami tymi wspomnieniami i wiadomościami w książce Zapytaj Astronautę.

  
"Ziemia jest oszałamiająco piękna za dnia i w nocy. Podczas misji lubiłem nocą obserwować burze i zorzę polarną."

Tim Peake zabiera czytelnika w podróż kosmiczną od startu rakiety po lądowanie na ziemię. Książka składa się z odpowiedzi na pytania, które najczęściej słyszał po powrocie ze swojej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zapytaj Astronautę to lekka, bardzo ciekawa i często zabawna książka, która zawiera wiele, różnego typu wiadomości i ciekawostek na temat kosmosu.

 Za książkę dziękuję Wydawnictwu Kobiece.

Moja ocena:
9/10  

3 komentarze:

  1. To książka, którą chętnie bym przeczytała ;) kosmos to jedna wielka tajemnica.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tą książkę z przyjemnością bym przeczytała:D
    pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

    OdpowiedzUsuń