czwartek, 1 marca 2018

Bramy Światłości 2

Tytuł: Bramy Światłości2
Cykl: Zastępy Anielskie (6)
Autor: Maja Lidia Kossakowska
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 560
Wydawnictwo: Fabryka Słów


"Stojąc w oknie, w obliczu chłodnej, obojętnej nocy, czuł, że nic już do niego nie należy. Nic nie potrafi zdziałać, niczemu zaradzić. Stał się drobiną życia, rzuconą w kosmiczny wir zdarzeń. Iskrą, która zaraz może zgasnąć."


 
Sfery Poza Czasem nie są przyjemnym miejscem. Nawet samo brzmienie nazwy może przyprawić o ciarki. Są przerażające i śmiertelnie groźne, nawet dla odwiecznych Świetlistych. Boleśnie przekonuje się o tym Daimon, który oddzielony od swoich towarzyszy musi poradzić sobie w nieprzebytej dżungli, gdzie każdy błąd może przypłacić życiem. Jego istnienie zawisło na włosku. Cena za ratunek będzie wyjątkowo bolesna i wysoka.


"Ale prawda to gorzki owoc. Nawet jeśli nie odpowiada ci jego smak."


Sereda przewodnicząc wielkiej ekspedycji badawczej Królestwa przemierza dzikie pustkowia Stref w poszukiwaniu jakichkolwiek śladów Światłości. Na Razjela, pozostawionego na tronie Głębi, także czyha coraz więcej niebezpieczeństw. W Królestwie i Głębi tworzy się coraz większy chaos. Razjel ma problem w utrzymaniu swojej misji w tajemnicy. Poza tym zaczyna ona wisieć na włosku. Asmodeusz wyrusza z misją ratunkową...  "Kruchy.
Ulotny.
Śmiertelny.
I tak głęboko, tak dramatycznie samotny.
Aż po kres smutku.
"

Książka prowadzona jest wielowątkowo. Narracja prowadzona jest z perspektywy kilku postaci. Akcja jest bardzo dynamiczna. Wydarzenia pędzą, jedno po drugim. Autorce nie można odmówić bogatej wyobraźni. Jej opisy, bohaterów, miejsc, wydarzeń są tak precyzyjne i barwne... To wszystko robi ogromne wrażenie. Również style jest bardzo lekki i przyjemny. Przeczytałam ponad 500 stron i nie poczułam znużenia. Wręcz przeciwnie. Sama nie wiem kiedy przebrnęłam przez to tomiszcze. Książka po prostu mnie oczarowała.

Moja ocena:
9/10  

2 komentarze:

  1. Widziałam już okładkę, jest bardzo ładna i przyciąga wzrok ;) Nie czytałam pierwszego tomu, ale chętnie to zmienię.

    OdpowiedzUsuń