sobota, 17 marca 2018

Moja Druga Młodość

Tytuł: Moja Druga Młodość
Autor: Mira Kowal
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 280
Wydawnictwo: Dygresje

"Rozemocjonowana Sabina przytrzymała jego ramię, przyciągnęła do siebie i ucałowała w oba policzki. Następnie wyściskała go tak mocno, że aż stęknął.  W końcu Stef wyrwał się i odskoczył. Brzegiem koszuli wytarł oba policzki. Stanął przy biurku i patrzy,ł na nas czujnie."


Mira jest dojrzałą kobietą w przedziale wiekowym 40+ 50-. Jej życie komplikuje się za sprawą zdradzającego ją męża, niechcianego przyszłego zięcia, a także dwóch gorliwych przyjaciółek i ekscentrycznego wędkarza. Ma dorosłą córkę i byłego męża. Jej przyjaciółki są niereformowalne. Połączenie losów bohaterów to wybuchowa mieszanka.


 "W mojej kuchni królują dzisiaj śliwki. W torbie, na stole, w zlewozmywaku, na sitku- wszędzie ich pełno."

Akcja pędzi jak szalona. Ciągle coś się dzieje. W tle afera z używkami, pościg za wiarołomnym kochankiem przyjaciółki, bliskie spotkanie ze stróżami prawa... A do dopiero początek. Bo bohaterka i pozostali mają niezliczone przygody, które czasami są tak szalone, że aż mnie dziw bierze.


"Z fotografii uśmiecha się mój były mąż. Chętnie wyjęłabym go z ramki i wrzuciła do pudła." 

Książka szalona! Tak, chyba to słowo najlepiej ją opisuje. Początkowo nie mogłam wczuć się w jej klimat. Szybko jednak przyzwyczaiłam się. I wiecie co? Bardzo mi się spodobała. Nieźle się przy niej ubawiłam często parskając śmiechem. Jest to książka dedykowana przede wszystkim kobietom po przejściach i na zakręcie, ku pokrzepieniu i dobrej zabawy. Ale jest to również książka, przy której ubawi się każda kobieta bez wyjątku.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Sorus.

Moja ocena:
8/10  

2 komentarze:

  1. Chyba tym razem sobie podaruję ;) Nie mam póki co ochoty na taki klimat. Wolę coś mroczniejszego. Właśnie czytam kryminał "Kredziarz".

    Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czasem lubię takie szalone historie...
    pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

    OdpowiedzUsuń