niedziela, 25 marca 2018

Doktor Dolittle

Tytuł: Doktor Dolittle i jego zwierzęta
Tytuł oryginału: The Story of Doctor Dolittle
Cykl: Klasyka Literatury
Autor: Hugh Lofting
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 130
Wydawnictwo: Wilga

"I tak doktor dowiedział się, że zwierzęta mają własny język i mogą ze sobą rozmawiać. Przez całe deszczowe popołudnie Polinezja siedziała na kuchennym stole i dyktowała ptasie słówka, a doktor notował je w zeszycie."

 Jan Dolittle to niezwykły człowiek i niezwykły doktor. Porzucił leczenie ludzi na rzecz leczenia zwierząt. Doktor kocha zwierzęta. Jego dom zamieszkuje kaczka, pies, papuga, złota rybka, króliki i inni. Dolittle zaczyna się uczyć języka zwierząt, by lepiej ich zrozumieć. Dzięki temu zyskał ich zaufanie i dozgonną miłość. Niestety pomysł leczenia zwierząt nie przynosi mu pieniędzy i doktor musi znaleźć sposób, by przetrwać zimę.


"Piękny jest ten, kto pięknie postępuje." 

W zwierzęcym świecie, doktor Dolittle, stał się tak popularny, że o pomoc poprosiły go nawet małpy z dalekiej Afryki. Sroga zima i brak funduszy sprawiają, że doktor z jeszcze większą chęcią rzuca się im na pomoc. Od tej pory on i jego przyjaciele przeżyją niejedną przygodę w czasie niezwykłej podróży...


"Prawie wszystko wywołuje jakiś dźwięk - trzeba mieć tylko dobry słuch, by to usłyszeć." 

Doktor Dolittle i jego zwierzęta to klasyka literatury dziecięcej. Sama nie wiem jak to się stało, że jako dziecko nigdy nie sięgnęłam po tę książkę. Oglądałam zabawne komedie o tym doktorze, a nigdy nic nie czytałam. Książka dedykowana jest dla dzieci, ale dorośli czytelnicy również znajdą radość w jej czytaniu. Powieść jest ciepła i pełna humoru. Fantastycznie spędziłam z nią czas.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Wilga.

Moja ocena:
9/10   

1 komentarz: